EL: Kek z Milanom, Zvezda proti Arsenalu

Liga Europa 25. Avg 201713:03 > 13:37
FK Crvena zvezda

Po Ligi prvakov so v petek v Monte Carlu opravili še žreb skupin Evropske lige. Matjaž Kek se bo z Rijeko meril z Milanom, Crveno zvezdo čaka Arsenal, zanimiva skupina tudi za Josipa Iličića ter Jasmina Kurtića. Obeta se nam zanimivo dogajanje - tudi z neposrednimi prenosi na programih Sportkluba!

Getty Images

Rijeko Matjaža Keka, ki je po porazu z Olympaicosom ostal tik pred vrati Lige prvakov, ob Milanu v skupini D čakajo še obračuni z dunajsko Austrio in AEK-om iz Aten. Na Rujevici letos ne bo odmevala himna Lige prvakov, a rdeče-črni iz svetovne prestolnice mode bodo zagotovo razgreli strasti ljubiteljev okroglega usnja na Kvarnerju.

Atlanta z Josipom Iličićem in Jasminom Kurtićem se bo v skupini E merila z Lyonom, Evertonom (Wayne Rooney in soigralci so na zadnji stopnički izločili splitski Hajduk) in Apollonom. Podobno kot Rijeka in Kek ter Matic Črnic, je bil le korak od najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja oddaljen tudi Benjamin Verbič s Köbenhavnom, ki ga čakajo obračuni z moskovsko Lokomotivo, Šerifom in Zlinom.

Zelo zanimivi dvoboji čakajo tudi Dominica Maroha s Kölnom, ki je pristal v skupini H, kjer so še Arsenal, Bate Borisov in Crvena zvezda. Nejc Skubic se bo s Konyasporjem meril s Salzburgom, krvnikom Domžal Marseillom ter Vitorio.

Prebujeni Tim Matavž in njegov Vitesse čaka skupina K, kjer se bo meril proti Laziu, Nici in Zulte-Waregemu. V Evropski ligi bo slovenske barve v dresu Lugana branil tudi Domen Črnigoj. V skupini G so ob njegovi ekipi še Viktoria Plzen, Steaua in dobro poznani izraelski Hapoel Beer Sheva, ki ga je v zadnjem krogu kvalifikacij za Ligo prvakov izločil Maribor.

Omenimo še, da se bo Partizan v skupini B meril s kijevskim Dinamom, Young Boysi in Skenderbeuom.

Skupinski del se začenja 14. septembra in končuje 7. decembra, izločilni boji se začenjajo 15. februarja. Finale bo 16. maja gostil Lyon.

Evropska liga, skupine:

Skupina A: