Danes na SK1: Zvezda gosti BATE, Rijeka AEK iz Aten

Liga Europa 14. Sep 201712:35 > 12:54
Getty Images

Pred nami je zanimiv večer v evropski ligi. Kot je v navadi si boste lahko ogromno tekem ogledali tudi v neposrednih prenosih na kanalih televizije Sporktlub.

Nogometno druženje se začenja že ob 18:45, ko boste na kanalu Sportklub 1 lahko spremljali obračun med Rijeko in AEK-jem iz Aten. Slovenski strateg na klopi Rijeke Matjaž Kek je napovedi tekme dejal: “Veseli smo, ker smo si znova priigrali evropsko jesen. V goste prihaja nasprotnik, ki je v preteklosti dokazal svojo kvaliteto. Smo pozitivni in lahko ste prepričani, da bomo v iskanju pozitivnega rezultata dali svoj maksimum. Želje in motiva nam ne primanjkuje, čaka pa nas tudi krasna atmosfera, ki jo bodo znova pričarali naši navijači.

Sočasno bo s prvo tekmo v skupinskem delu evropske lige začel tudi beograjski Partizan, ki ga v prvem krogu čaka švicarski klub Young Boys iz Berna. Tudi ta obračun si lahko ogledate v neposrednem prenostu na kanalu Sportklub 2.

Vrhunec današnjega nogometnega dogajanja v Beogradu bo zagotovo obračun Crvene zvezde, ki bo pred svojimi navijači skušala ugnati beloruski BATE Borisov. Zvezda je na evropsko jesen čakala kar 10 let, zato bo vzdušje na stadionu Rajka Mitića peklensko. Strateg rdeče-belih Vladan Milojević je pred tekmo dejal: “Prišli smo do trenutka, ki ga je cela skupnost Crvene zvezde že dolgo čakala. Tekma bo ena lepa izkušnja, a kljub vsemu za nas le nova tekma. Večja od drugih je le zato, ker se z njo Zvezda po dolgem času vrača tja kamor absolutno spada. Želim si, da nadaljujemo s sijajnim evropskim nizom, ki nam je uspel v poletnih mesecih. Smo dobro pripravljeni in zelo motivirani. Na terenu bomo dali vse od sebe, kot smo to počeli v preteklosti.

Za slovenske ljubitelje nogometa bo zelo zanimiv obračun med Atalanto in Evertonom, ki si ga boste lahko ogledali v neposrednem prenostu na Sportklubu 3. Angleži v evropski ligi velikokrat razočarajo, zato ima ekipa, za katero igrata Josip Iličić in Jasmin Kurtić, danes zagotovo priložnost tudi za vse tri točke.

Evropska liga, 1. krog:

Skupina A
SLAVIJA PRAGA – MACCABI TEL AVIV

VILLARREAL – ASTANA

Skupina B
DINAMO KIJEV – SKENDERBEU

YOUNG BOYS – PARTIZAN (18.45 Sportklub 2)

Skupina C
HOFFENHEIM – BRAGA

ISTANBUL BASAKSEHIR – LUDOGOREC

Skupina D
AUSTRIA – AC MILAN