LE: Zvezda do točke, Matavž zadel proti Laziu (VIDEO)

Liga Europa 14. Sep 201720:54 > 23:00
FK Crvena zvezda

Nogometaši Crvene zvezde so na prvi tekmi skupinskega dela evropske lige remizirali proti beloruskemu moštvu BATE Borisov.

Crvena zvezda se je po 10 letih le vrnila v skupinski del evropskih tekmovanj, na prvi tekmi pa prišla do točke proti beloruskemu moštvu BATE Borisov.

Gostje so se ob peklenskem vzdušju pred 40.000 ljudi dobro znašli in bili na začetku tekme nevarnejši nasprotnik ter preko Ivanića stresli tudi prečko. Beograjčani so nato prevzeli pobudo in prikazali pravi obraz.

Prvi zadetek je padel v deveti minuti drugega dela, ko je Srnić sijajno našel Radonjića, ki je žogo brez težav potisnil za hrbet gostujočega vratarja. Rdeče-beli so imeli po vodilnem golu kar nekaj priložnosti za povišanje vodstva, ki pa jih gostitelji niso znali izkoristiti. Gostje so neučinkovitost kaznovali v 73. minuti, ko je za končnih 1:1 poskrbel Nikolai Signevich.

Na preostalih tekmah je Real Sociedad s 4:0 razbil norveški Rosenborg, ruski Zenit pa se je poigral z Vardarjem, ki je na svoji zelenici prejel kar pet zadetkov.

Do prepričljive gostujoče zmage so prišli tudi nogometaši francoske Nice, ki so s 5:1 ugnali belgijski Zulte Waregem.

Izraelski Hapoel iz Beersheve, ki ga je v zadnjem predkrogu za ligo prvakov izločil Maribor, je na prvi tekmi doma z 2:1 premagal švicarski Lugano, za katerega je v prvem polčasu igral Domen Črnigoj.

S sijajno strelsko formo nadaljuje Tim Matavž, ki je znova dosegel gol za Vitesse. Nizozemsko moštvo je proti Laziu kljub temu izgubilo z 2:3.

Vitesse 1-0 Lazio 14/09/2017 Tim Matavz Goal…by FootballHG