Drevi na SK1: Zvezda v Belorusiji, Rijeka v Atenah

Liga Europa 23. Nov 201710:55 > 11:19
Getty Images

Po dveh večerih polnih spektaklov v ligi prvakov so danes pred nami srečanja v skupinskem delu evropske lige.

Od 18.45 naprej boste lahko na kanalu Sportklub 1 spremljali prenos tekme med BATE-jem iz Borisova in Crveno zvezdo. Gre za srečanje v skupini H, kjer je trenutno na prvem mestu Arsenal, ki si je z desetimi točkami že zagotovil uvrstitev v izločilne boje.

Beograjčani in beloruski predstavnik bijeta bitko za drugo mesto, v igri za napredovanje pa je tudi zadnjeuvrščeni Köln, ki nocoj gosti Arsenal. Današnja nasprotnika sta prvo tekmo v skupini odigrala 14. septembra, ko je bilo na stadionu Rajka Mitića 1:1. Zvezda se je na zadnjih dveh tekmah proti Arsenalu prikazala v dobri luči, zato bo zanimivo videti kako se bodo varovanci Vladana Milojevića lotili nocojšnje preizkušnje.

Oboji bodo morali tvegati nekoliko več kot na prvi tekmi, zato se lahko veselimo dobrega in napetega srečanja.

Ob 21.05 se bomo s sliko preselili v Atene, kjer bo nujne točke proti AEK-ju iskala Rijeka. Zasedba Matjaža Keka je po štirih odigranih krogih na četrtem mestu, a ima v izenačeni skupini D še vedno teoretične možnosti za uvrstitev v izločilne boje.

Riječani so sicer v katastrofalni formi, saj so na zadnjih desetih tekmah v vseh tekmovanjih kar šestkrat izgubili in prišli do le treh zmag. Vzdušje v slačilnici zato razumljivo ni najboljše, a slovenski trener ne obupuje: “Potrebno se je sprijazniti, da je AEK favorit. A tudi mi imamo svojo računico in razmišljamo o kvaliteti naše igre. Poskusili bomo kvalitetno odgovoriti na pritisk in kvaliteto domače ekipe. Z igralci smo skušali najti pomanjkljivosti AEK-ja, ki bi jih lahko izkoristili, kaj več pa ni za javnost.

Na kanalu Sportklub 3 boste ob 20.50 lahko spremljali obračun med Partizanom in švicarsko ekipo Young Boys, pregled vseh tekem pa bomo v večernih urah za vas pripravili tudi na spletni strani.