Rijeka blizu, a daleč, Matavž ostal brez napredovanja

Liga Europa 23. Nov 201723:10 > 23:15

Nogometaši Rijeke so v gosteh pri AEK-aju povedli z 2:0 in bili v dobrem položaju, potem pa popustili in se zadovoljili s točko. S tem varovanci Matjaža Keka nimajo več možnosti za napredovanje.

Točka Rijeke pomeni, da je zdaj na zadnjem mestu v skupini. Tudi, če v zadnjem krogu pred domačimi gledalci premaga Milan, to ne bo dovolj za uvrstitev med 32 najboljših.

Se je pa tja uvrstil beograjski Partizan, ki je z 2:1 premagal švicarski Young Boys ter si s tem že krog pred koncem skupinskega dela zagotovil napredovanje.

Lazio je izgubil prvo točko v Evropski ligi, potem ko je obračun z Vitessejem končal neodločeno 1:1. Za Nizozemce je Tim Matavž začel tekmo in igral do 62. minute. Kljub točki so nogometaši Vitesseja še zadnji na lestvici, Lazio je že prvi, Nica pa tudi ne more več izgubiti drugega mesta.

V skupini F je Lokomotiva premagala Köbenhavn. Benjamin Verbič je poskrbel za izenačenje z zadetkom v 31. minuti, natančen je bil z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora z leve strani. Žogo je velemojstrsko zavrtinčil pod prečko. Oba gola za Lokomotivo je dosegel Jefferson Farfan, odločilnega v 51. minuti.

Zelo napeto je tudi v skupini I, kjer sta Konyspor in Marseille remizirala (1:1). Nejc Skubic je v 82. minuti uspešno izvedel strel z bele točke, z desno nogo je žogo zabil tik ob vratnici v mrežo. Pred tem je po prekršku nad Mehdijem Bouradbio pri Francozih rdeči karton prejel Jordan Amavi. V 93. minuti je Clinton N’Jie z leve strani podal pred vrata, kjer je nespretni Wilfred Moke poslal žogo v lastno mrežo. V drugi tekmi te skupine je Salzburg s 3:0 premagal Vitorio Guimaraes in si zagotovil prvo mesto.

Miha Mevlja je znova odigral vso tekmo za Zenit, ki je ugnal skopski Vardar z 2:1 in Makedoncem zadal še peti poraz v skupini L. Rusi pa imajo po četrti zmagi 12 točk, eno več kot Real Soceidad, ki je v Trondheimu z 1:0 premagal Rosenborg.