Častno slovo Rijeke, Verbičev Kobenhavn za "las" dalje!

Liga Europa 7. Dec 201721:04 > 21:08
hnk rijeka

Nogometaši Rijeke so na Rujevici v 6. krogu Evropske lige z 2:0 ugnali Milan ter se tako dostojno poslovili od evropskega tekmovanja, napredovanja med 32 najboljših pa se veseli slovenski reprezentant Benjamin Verbič. Dalje tudi Atalanta!

Kljub zmagi je Rijeka Matjaža Keka v skupini D s 7 točkami zasedla tretje mesto, Milan pa je prvi z 11-timi. Strateg gostov Gennaro Gattuso je tokrat počival nekatere ključne igralce, zmago Riječanom pa sta prinesla JakovPuljić in Mario Gavranović v 7. oziroma 47. minuti. Napreduje tudi AEK, ki se je nocoj z Austrio z Dunaja razšel brez zadetkov.

V skupini E je prvo mesto osvojila Atalanta, ki je tokrat doma – tudi s pomočjo obeh slovenskih reprezentantov – z 1:0 premagala Lyon. Edini gol na tekmi je v 10. minuti dosegel Andrea Petagna, Josip Iličić je igral do 83., medtem ko je Jasmin Kurtić vstopil za zadnje četrt ure srečanja. Obe ekipi napredujeta, izpadel pa je Everton, ki je nocoj v gosteh s 3:0 ugnal Apollon.

Istanbul Bašakšehir je v skupini C premagal Brago (2:1), a je portugalski predstavnik z 10 točkami vseeno pristal na prvem mestu. Drugi je Ludogorec, ki je v gosteh remiziral (1:1) s Hoffenheimom.

Villareal je doma sicer izgubil proti Maccabiju (0:1), pa vseeno končal na vrhu lestvice skupine A, z drugim mestom pa tekmovanje nadaljuje Astana, ki je v Pragi premagala Slavijo.

Pravo srhljivko so svojim navijačem v zadnjem krogu pripravili nogometaši Kobenhavna. Benjamin Verbič in soigralci so proti Šerifu iz Tiraspola doma potrebovali zmago z dvema zadetkoma prednosti, kar jim je tudi uspelo. Za 1:0 je v 56. minuti zadel Pieros Sotiriou, le tri minute kasneje pa je za eksplozijo navdušenja na stadionu Parken poskrbel Michael Lüftner. Pri obeh golih je podal naš “Beni”, za katerega se mimogrede zanima kijevski Dinamo.

Da bi bilo vse skupaj še bolj napeto, je v 78. minuti za goste (ki so od 69. minute igrali z igralcem manj) Ziguy Badibanga zastreljal enajstmetrovko. Verbič je igro zapustil v 89. minuti, pa še to bolj v smislu “kraje časa”.

Danski prvaki iz skupine F napredujejo kot drugi, prvo mesto pa so si “pribrcali” nogometaši Lokomotive iz Moskve, ki so danes z 2:0 slavili v Zlinu.