Na poteh stare slave: Zvezda prezimuje v Evropi!

Liga Europa 7. Dec 201719:18 > 22:57
Srdjan Stevanovic/Getty Images

Nogometaši Crvene zvezde bodo prvič po letu 1992 prezimili v evropskem nogometnem tekmovanju, saj so si z današnjo zmago proti Kölnu (1:0) na stadionu Rajka Mitića priborili vstopnico za 1/16 finala Evropske lige.

Ekipa Vladana Milojevića si je tako priigrala zgodovinski uspeh, kajti Crvena zvezda je edini klub, ki je v preteklosti uspel priti od 1. kroga kvalifikacij tekmovanja do izločilnih bojev! Odločilni gol je v 22. minuti zabil Slavoljub Srnić.

Spomladi bodo rdeče-beli zaigrali za vstop med 16 najboljših ekip, nasprotnika pa bodo spoznali v ponedeljek, ko bo ob njihovem imenu eden izmed nosilcev.

Zvezda je namreč osvojila drugo mesto v skupini H, prvega si je že pred današnjimi tekmami zagotovil Arsenal. “Topničarji” so za konec predtekmovanja, po teniško, s 6:0, odpravili BATE Borisov, tako da bi Beograjčanom v bistvu za napredovanje zadostovala že točka.

Veseli dejstvo, da se je Verbiču (Kobenhavn), Kurtiču in Iličiću (Atalanta) med najboljšo 32-erico ekip Lige Evropa iz  zadnje skupine L pridružil še en slovenski reprezentant Miha Mevlja. Ta je danes z Zenitom v gosteh z 1:3 premagal Real Sociedad. in potrdil prvo mesto. Baske vseeno jemljejo s seboj v izločilne boje, izpadla pa sta Vardar ter Rosenborg.

Kljub današnji zmagi Vitesseja nad Nico, klub iz Arnhema ne napreduje iz skupine. Tim Matavž (igral je do 68. minute) in soigralci se bodo lahko osredotočili na domače prvenstvo, iz skupine K bosta spomladi pot proti Lyonu iskala Lazio in Nica.

Od rvropskih tekmovanj se poslavlja še en slovenski reprezentant. Nejcu Skubicu se s Konyasporom ni uspelo prebiti iz skupine I. Bočni igralec je s turškim predstavnikom v Guimaraesu naskakoval zmago, dosegel pa le remi, kar pomeni, da v izločilne boje potujeta Salzburg in Marseille.

Iz skupine J sta si napredovanje zagotovili moštvi Athletic Bilbaa in Östersunda, medtem ko so se v skupini G evropske pomladi razveselili navijači Viktorie iz Plzna ter romunskega FCSB-ja (Steaua).