Kek ponižal Gattusa: Osramotili smo se

Getty Images, Maurizio Lagana

Gennara Gattusa na klopi Milana očitno čaka kar nekaj dela. Rdeče-črni so na zadnji tekmi skupinskega dela klonili na Rujevici, kjer je Rijeka pod vodstvom Matjaža Keka slavila z 2:0 in rossonerom zadala nov boleč udarec.

Rijeka je z zadetkoma Puljića v sedmi in Gavranovića v 47. minuti zaustavila Milan, ki si je z 11 točkami vseeno zagotovil prvo mesto v skupini D evropske lige pred AEK-om, ki jih je ob eni sami zmagi in kar petih remijih zbral osem točk. Rdeče-črni so si zagotovili evropsko spomlad, novega trenerja Gennara Gattusa pa pred nadaljevanjem sezone najbolj skrbi mentalno stanje ekipe. Ob njegovem debiju v Serie A so le remizirali z zadnjim Benvenetom, potem ko je izenačujoči zadetek v 95. minuti dosegel vratar Alberto Brignoli.

Imam občutek, da ekipa izgine, ko se zgodi nekaj negativnega. Moramo delati na tem. Moramo spremeniti smer, ker sedaj ne gremo nikamor. Ko nosite dres Milana, ga morate tudi spoštovati. Vse to me zelo boli, nismo prišli sem, da bi izgubili,” je po bolečem porazu na Kvarnerju dejal Gattuso.

O popolni dominaciji ekipe Matjaža Keka govori tudi podatek, da gostje niti enkrat niso udarili neposredno na vrata hrvaške ekipe. “Ko dobimo udarec v zobe, čutim, da ne bomo okrevali. Osramotili smo se in izostanek nekaterih članov prve ekipe ne more biti izgovor,” je dodal Gattuso in pogled že usmeril v naslednjo tekmo proti Bologni v Serie A: “Zmaga bi bila odlična za moralo. Sedaj je dvoboj proti Bologni ključen in ne smemo narediti napake.”