Getty Images/EuroFootball
Nogomet 13.02.2018 | 20:20

Crvena zvezda gre v Moskvo z 0:0

Nogometaši Crvene zvezde in CSKA-ja so na stadionu Rajka Mitića v prvi tekmi 1/16 finala Lige Evropa odigrali tekmo brez zadetkov in z zelo malo priložnostmi.

Getty Image/Srdjan Stevanovic

V prvem polčasu se je več igralo pred kazenskim prostorom Zvezde - Moskovčani so izvedli kar precejšnje število kotov, imeli lepo priložnost preko Vitinha in še nekajkrat nevarno vstopili v 16-metrski prostor, a se je beograjska obramba uspela rešiti iz zagate.

Na drugi strani je imela Zvezda najlepšo priložnost v 35. minuti, ko je Nemanja Radonjić v protinapadu streljal naravnost v Igorja Akinfeeva, pred tem pa je Ben Nabouhane s prostega strela meril čez gol.

V drugem polčasu je CSKA še močneje pritisnil proti vratom, a je imela v bistvu Crvena zvezda lepše priložnosti - Akinfeev je žogi preprečil pot v mrežo, potem ko je v 49. minuti streljal Aleksandar Pešić, Nenad Krstičić pa je po podaji Nabouhaneja poskusil z glavo, a je njegov poskus zletel mimo desne vratnice.

“Hvala gledalcem za podporo. Nismo zadovoljni, nihče ni, ko ne zmaga., ampak dobro, imamo vsaj 0:0, kar je dober rezultat pred povratno tekmo. Žal nam je zaradi neizkoriščenih priložnosti, lahko bi ga dali, pa tudi prejeli, rezultat je realen, menim pa, da so v Beograd prišli z namenom, da ne prejmejo zadetka," je po tekmi povedal napadalec Zvezde, Aleksandar Pešić.