Alex Grimm/Bongarts/Getty Images
Nogomet 15.02.2018 | 19:37

Preobrat Sportinga v Astani v samo osmih minutah

Sporting CP

Nogometaši Sportinga so si z današnjo zmago s 3:1 v Kazahstanu z nogo in pol že zagotovili napredovanje iz 1/16 finala Lige Evropa.

Brajan Ruiz, Sporting

Na prvi tekmi 1/16 finala Lige Evropa sta se pomerila Sporting iz Lizbone in domača Astana, ker je bila tekma na daljnem vzhodu se je le ta začela že ob 17. uri.

Kazahstanci so jo dobro odprli in pred domačimi gledalci vodili že v sedmi minuti, ko je zadel Marin Tomasov. Prvi polčas v Astani je bil sicer zelo izenačen in zanimiv.

Drugič polčas pa je postregel s preobratom zeleno-belih iz Sportinga, ki so zaradi tekmovalnega ritma v boljši pripravljenosti kot domača Astana, ki je v drugem polčasu povsem padla in izgubila koncentracijo.

Preobrat se je začel že v samem uvodu drugega polčasa, ko je imela domača Astana 11-minutni mrk, ki jih je verjetno stal tudi napredovanja v osmino finala. Začelo se je v 48. minuti iz enajstih metrov zadel Bruno Fernandes. Samo dve minuti pozneje je podajo Bryana Ruiza izkoristil Gelson Martins. V 56. minuti pa je tretji zadetek v domačo mrežo pospravil Seydou Doumbia.

Gostje so tekmo mirno pripeljali do konca in se na domači stadion odpravljajo s tremi zadetki v gosteh. Domača ekipa je za nameček bil na domači strani v 62. minuti z drugim rumenim kartonom kaznovan še Yuri Logvinenko in tako še otežil delo domači ekipi, ki je sicer uspela ostati pri treh prejetih zadetkih.