Dvojček Iličića premalo za Borussio

Liga Europa 15. Feb 201820:51 > 20:54

Po ligi prvakov se je na veliki oder s prvimi tekmami 1/16 finala vrnila še evropska liga. Borussia Dortmund je bila v zanimivi tekmi s 3:2 boljša od Atalante. Oba zadetka za ekipo iz Bergama je dosegel slovenski reprezentant Josip Iličić.

Za minimalno prednost Borussie je pred povratnim srečanjem v Bergamu v končnici poskrbel Michy Batshuayi, ki se je tako kot Josip Iličić dvakrat vpisal med strelce.

Slovenski reprezentant je prvič zadel v 51. minuti po globinski podaji, ko je sprva preigral branilca, nato pa mojstrsko zadel na drugo vratnico, le pet minut kasneje pa je za vodstvo Atalante z 2:1 v mrežo pospravil še odbito žogo. Za Nemce je prvi zadel Andre Schurrle v 30. minuti, nato pa je na sceno stopil Batshuayi (65., 90.). Iličić je bil na igrišču do 89. minute.

Milan in Arsenal sta se veselila s 3:0. Prvi so bili v gosteh boljši od Ludogorca, drugi pa od Ostersundsa.

Jan Oblak, ki ga Diego Simeone tokrat ni postavil v vrata, je z madridskim Atleticom v gosteh s 4:1 odpravil Kobenhavn.

Težko delo na povratni tekmi čaka Zenit, ki je v gosteh proti Celticu klonil z 1:0. Miha Mevlja je za Ruse odigral celotno srečanje.

Veliko več razlogov za veselje ima Kevin Kampl. Slovenski vezist je z Leipzigom v gosteh s 3:1 odpravil Napoli.

Beograjski Partizan se je z Viktorio iz Plzna razšel brez zmagovalca (1:1).