Crvena zvezda zmrznila v ledeni Moskvi, napreduje CSKA

Liga Europa 21. Feb 201812:09 > 12:33

Nogometaši Crvene zvezde so se v povratni tekmi šestnajstine finala evropske lige pomerili s CSKA-jem in izgubili (1:0). Za rusko ekipo je zadel Alan Dzagoev.

Beograjčane je v Moskvi pričakal polarni mraz (-14°C). Tekma je bila še pred dvema dnevoma vprašljiva, a do odpovedi ni prišlo. Sicer so si varovanci Vladana Milojevića v prvem polčasu priigrali kakšne tri polpriložnosti iz protinapadov, a niso bili učinkoviti.

Precej bolj konkretni so bili domači, si ustvarili nekaj lepo izdelanih akcij ter ravno ob izteku prvega polčasa prišli do želenega vodstva. Na desni strani je Mario Fernandes sicer igral z nadlahtjo, a sodnik igre ni ustavljal.

V nadaljevanju akcije je po podaji Konstantina Kučaeva z leve v sredini sam ostal Alan Dzagoev in žogo pospravil za hrbet Milana Borjana.

V drugem polčasu je CSKA še bolj prevladoval. Izjemno blizu drugega zadetka je bil vojaški klub v 64. minuti, ko je tokrat Dzagoev v sredino prejel čudovit predložek, ga z glavo preusmeril proti mreži, Borjan pa je refleksno posredoval, žogo izbil v gnečo pred seboj in se potem vrgel na žogo.

Igralci Crvene zvezde so se po 70. minuti povsem zbudili in imeli kar tri zrele priložnosti za zadetek. Verjetno je bil še najbližje golu v 81. minuti Aleksandar Pešić, ki je pretental ofsajd zanko domačih ter se po predložku Slavoljuba Srnića znašel tik pred golom, a je bila žoga očitno zanj prehitra.

Zadnja priložnost za uvrstitev v osmino finala Evropske lige je imel Ben Nabouhane, ki je dobil globinsko žogo v kazenski prostor, pa streljal kakšen meter in pol mimo leve vratnice. CSKA je prvi udeleženec zadnje 16-erice.