Uspešen slovenski večer, evropsko pot končal le Iličić

Liga Europa 22. Feb 201821:17 > 21:21

S četrtkovimi povratnimi tekmami se je zaključila estnajstina finala evropske lige. Za slovensko nogometno javnost so bili najbolj zanimivi obračuni ekip, za katere igrajo Jan Oblak, Kevin Kampl, Miha Mevlja in Josip Iličić.

Atalanta, za katero je minuli teden v Dortmundu Josip Iličić zabil dva zadetka, je povratno tekmo začela odlično. V 11. minuti je za vodstvo poskrbel Rafael Toloi, ki je izkoristil podajo iz kota. Borussia je imela že v prvem delu dve lepi priložnosti za izenačenje, a se je v obeh primerih izkazal domači vratar Etrit Berisha.

Prav Berisha, eden izmed boljših posameznikov Atalante na povratni tekmi, je bil v drugem polčasu glavni krivec za pozno izenačenje Borussie. Nemci so izenačili v 83. minuti, ko je albanski vratar mlačen strel Marca Reusa sicer ubranil, a žogo nespretno izpustil, odbitek pa je za njegov hrbet poslal Marcel Schmelzer.

Atletico Madrid Jana Oblaka je na drugi tekmi brez večjih težav ubranil prednost s prve tekme, tokrat pa proti Köbenhavnu slavil z 1:0. Slovenski vratar je odigral vseh 90 minut.

Napredovanja sta se razveselila tudi Kevin Kampl in Miha Mevlja. Prvi je z Leipzigom z nekaj težavami zadržal veliko prednost s prve gostujoče tekme, Mevlja pa je z Zenitom doma povozil škotski Celtic.