Atletico gladko, Salzburg in Arsenal presenetila

Liga Europa 8. Mar 201818:13 > 18:17

Na prvih štirih četrtfinalnih tekmah smo videli kar nekaj izredno zanimivih obračunov. Pričakovano je do domače zmage prišel Atletico, tudi brez Jana Oblaka. Na preostalih treh tekmah pa so slavili gostje. Arsenal je presenetil Milan, Salzburg je slavil v Dortmundu, Lyon pa v Moskvi.

Atletico Madrid 3:0 Lokomotiv Moskva
Saul Niguez 22., Diego Costa 47., Koke 90.

Na tekmi med Atletico Madridom in Lokomotiv Moskvo je manjkal rahlo poškodovani Jan Oblak, ki je svoje mesto prepustil mlademu neizkušenemu Axelu Wernerju. Kljub vsemu mladi Argentinec ni imel veliko dela v vratih in je svojo mrežo ohranil nedotaknjeno.

Madridčani so povedli v 22. minuti, ko se je od daleč s pravim evrogolom izkazal Saul Niguez. Atletico je bil skozi večji del srečanja boljši nasprotnik je svojo prednost povišal v 47. minuti, ko je zadel še Diego Costa. V povsem zadnji minuti tekme je prednost na 3:0 povišal Koke in svoji ekipi skupaj s soigralci priboril zelo lepo prednost pred povratno tekmo v Moskvi.

AC Milan 0:2 Arsenal
Mkhitarjan 15., Ramsey 45+4.

Na morda celo derbiju osmine finala sta se pomerili dve izjemno močni ekipi. Končni rezultat je morda celo manjše presenečenje, saj topničarji v zadnjem obdobju nikakor niso kazali prepričljivih predstav, ravno obratno je bilo z Milanom. Prvi polčas, ki je bil dokaj izenačen je pripadel Angležom, ki so tudi z nekaj sreče povedli. Streljal Henrikh Mkhitaryan, žoga se je od Bonuccija odbila in prevarala domačega vratarja in končala v mreži za 1:0. V četrti minuti sodniškega podaljška je prednost topničarjev še povišal Aaron Ramsey, ki je zadel po še drugi podaji na tekmi Mesuta Ozila

V drugem polčasu je Milan povsem prevzel pobudo na igrišču si ustvaril nekaj zrelih priložnosti, vendar do zadetka ni uspel priti. Arsenal si je v Milanu priigral lepo prednost pred povratno tekmo pred domačimi gledalci in hkrati prekinil serijo porazov.

Borussia Dortmund 1:2 Salzburg
Schürrle 62.; Berisha 49./11-m, 56.

Veliko presenečenje pa smo videli v Nemčiji, kjer je Salzburg slavil z dvema zadetkoma Valona Berishe, ki je najprej zadel v 49. minuti iz enajstihmetrov, potem pa še nekaj minut pozneje iz igre. Končni rezultat in vsaj en zadetek za domače je dosegel Andree Schürrle. Borrusia iz Dortmunda bo tako imela na povratni tekmi v Avstriji kar nekaj dela, če se bo želela prebiti v četrtfinale.

CSKA 0:1 Lyon
Marcelo 68.

Na tekmi, kjer veliko zadetkov nismo pričakovali, smo videli zmago Lyona, ki je na težkem gostovanju v Moskvi slavil z zadetkom Marcela iz 68. minute. Francozom zadetek v gosteh prinaša ogromen kapital, med tem, ko so se domači sedaj znašli v dokaj težki situaciji, saj imajo že tako ali tako težave z doseganjem zadetkov.