Sporting, Leipzig in Marseille do zmag kot domačini

Liga Europa 8. Mar 201819:24 > 19:27

Na večernih tekmah smo videli tri domače zmage, lepo prednost sta si nabrala Sporting in Marseille. Na slovenskem obračunu med Mevljo in Kamplom je Leipzig slavil z 2:1. V Rimu pa niso ravno najbolj zadovoljni z remijem proti Dinamu iz Kijeva, ki je v gosteh zabil dvakrat.

Leipzig 2:1 Zenit
Bruma 56., Werner 77.; Criscito 86.

V slovenskem obračunu v osmini finala sta se udarila Kevin Kampl pri domačih in Miha Mevlja pri Zenitu. Kampla tokrat ni bilo v kadru Leipziga, Miha Mevlja pa je začel v obrambi pri Rusih in odigral tudi celotno tekmo. V prvem polčasu gledalci zadetkov niso videli, so pa zato na svoj račun prišli v drugem delu, ko so Nemci preko Brume povedli z 1:0, 20. minut pozneje pa so po golu Tima Wernerja vodili že z 2:0.  Gostje iz Rusije so bili v slabem položaju vse do 86. minute, ko je zelo pomemben zadetek v gosteh dosegel Dominico Criscito in postavil končni 2:1.

Lazio 2:2 Dinamo Kiyev
Immobile 54., Anderson 62.; Cigankov 52., Moraes 79.

V Rimu so prvi povedli Ukrajinci preko Cigankova, sledil je preobrat Lazia po zadetku Cira Immobileja in Andersona. Gostje pa so si z zadetkom Moraesa in končnim rezultatom 2:2, pred povratno tekmo priborili lep rezultat.

Benjamin Verbič za Dinamo iz Kijeva ni zaigral, saj v letošnji sezoni za njih nima pravice nastopa.

Marseille 3:1 Athletic Bilbao
Ocampos 1., 57., Payet 14.; Aduriz 45.+3/11-m

Marseille je pred domačimi gledalci hitro prišel do lepe prednosti. Že v prvi minuti je zadel Lucas Ocampos, slednji je v 57. minuti postavil tudi končni rezultat 3:1. V 14. minuti je do gola prišel tudi Dimitri Payet, v sodnikovem podaljšku prvega dela je edini gol za goste iz enajstih metrov dosegel Aritz Aduriz.

Sporting Lizbona 2:0 Viktoria Plzen
Montero 45., 49.

Sporting iz Lizbone si je na Portugalskem pričakovano prišel do zmage in prednosti dveh zadetkov pred povratno tekmo. V zaključku prvega in začetku drugega polčasa je oba zadetka zabil Fredy Montero.

Rezultati prvih štirih tekem Lige Evropa.