Uspešen slovenski večer, CSKA v Londonu brez možnosti

Liga Europa 5. Apr 201821:29 > 21:30

V evropski ligi smo videli prve tekme četrtfinala, ki so bile zanimive tudi za slovensko nogometno javnost. Na delu sta bila Jan Oblak (Atletico Madrid) in Kevin Kampl (Leipzig). Oba sta se s kluboma razveselila domače zmage.

Atletico iz Madrida je pred svojimi navijači ugnal Sporting iz Lizbone, Jan Oblak je v vratih gostiteljev stal vseh 90 minut. Madridčani so tekmo začeli sanjsko in povedli že po vsega 23 sekundah igre, ko se je izkazal Koke. Na 2:0 je v 40. minuti povišal Antoine Griezmann. Rezultat se do konca tekme ni spremenil, se je pa Oblak znova izkazal z nekaj odličnimi obrambami. Portugalci so najbolj zapretili v tretji minuti sodnikovega dodatka, ko je slovenski vratar zaustavil strel Bryana Ruiza.

Na delu je bil tudi Kevin Kampl, ki ga je trener Leipziga Ralph Hasenhüttl v igro poslal v 69. minuti. Nemci so so z 1:0 ugnali Marseille, edini gol pa smo videli v sodnikovem dodatku prvega polčasa, ko je Emil Forsberg v protinapadu sijajno zaposlil Tima Wernerja.

Napadalno rapsodijo smo spremljali v Rimu in v Arsenalu, kjer smo skupno videli kar 11 golov. Arsenal je doma s 4:1 ugnal CSKA iz Moskve, vse gole pa smo videli že v prvem polčasu. Londončani so povedli v 9. minuti, ko je podajo Hectorja Bellerina z desne izkoristil Aaron Ramsey. Rusi so se hitro pobrali in izenačili po četrt ure igre. S prostega strela je mojstrsko zadel Aleksandr Golovin. Gostje so nadaljevali z odprto igro in imeli nekaj priložnosti, v obrambi pa puščali preveč prostora. V 23. minuti je Mesut Özil priigral enajstmetrovko, ki jo je izkoristil Alexandre Lacazette. Le pet minut zatem je Özil podal z leve, znova se je izkazal Ramsey, ki je s peto velemojstrsko lobal Igorja Akinfejeva. Razigrani Özil je v 35. minuti vpisal še tretjo asistenco, tokrat je zadel Lacazette. V drugem polčasu so imeli domači še ogromno priložnosti, a nikakor niso uspeli ugnati Akinfejeva.

Salzburg je Laziu v gosteh zabil kar dva gola, a so si Italijani kljub temu priigrali lepo prednost. Gostitelji so preko Senada Lulića povedli v 8. minuti, a se je Red Bull hitro vrnil. V 30. minuti je za izenačenje in rezultat polčasa zadel Valon Berisha. V nadaljevanju smo spremljali zelo odprto predstavo, znova pa so prvi zadeli gostitelji. V 49. minuti je za novo vodstvo poskrbel Marco Parolo. Gostujoči strateg je v 70. minuti opravil prvo menjavo in zadel v polno, saj je Japonec Takumi Minamino izenačil po vsega dobri minuti od vstopa v igro. Lazio je na koncu kljub vsemu prišel do zanesljive zmage, za katero sta poskrbela Felipe Anderson (74. minuta) in Ciro Immobile (76. minuta).