Zvečer na SK: Marseille gosti Leipzig, Arsenal v Moskvi

Liga Europa 12. Apr 201812:34 > 12:51
Getty Images

Četrtkov večer prinaša povratne obračune četrtfinala evropske lige. V naši družbi si boste lahko ogledali dva obračuna.

Kevin Kampl bo z Leipzigiom branil minimalno prednost v Marseillu, naloga pa ob najverjetnejši odsotnosti prvega zvezdnika Tima Wernerja ne bo lahka. Nemški predstavnik je v ponedeljek doživel hud poraz v Bundesligi, s 4:1 ga je ugnal Bayer iz Leverkusna, marsikdo pa je mnenja, da so bili varovanci Ralpha Hasenhüttla z glavami že pri današnji tekmi.

Ob Wernerju je vprašljiv tudi Naby Keita, manjkali pa bodo še Marcel Halstenberg, Fabio Coltorti, Philipp Kohn in Konrad Laimer. Gostitelji bodo pogrešali Adila Ramija, Steva Mandando, Floriana Thauvina in Rolanda. Marseille je v domačem prvenstvu v zadnjih krogih zelo nekonstanten, podobno pa lahko rečemo tudi za Leipzig. Obojni so še vedno v igri za ligo prvakov, želijo pa si tudi nadaljevanja evropske sezone. Tekmo boste lahko spremljali od 20.50 naprej na kanalu Sportklub 1.

Na Sportklub 2 se bosta ob isti uri pomerila CSKA iz Moskve in Arsenal, ki mu le še končna zmaga v evropski ligi prinaša uvrstitev v ligo prvakov. Londončani so si na prvi tekmi priigrali visoko prednost (4:1), ob tem pa zapravili še kar nekaj krasnih priložnosti. Rusi bodo težko prišli do preobrata, a po takšnem tednu na evropskih zelenicah je mogoče prav vse.

Na preostalih tekmah bo na delu tudi Jan Oblak, ki bo z Atleticom iz Madrida gostoval pri Sportingu – Atletico je prvo tekmo dobil z 1:0, na četrtem obračunu pa se bosta v Salzburgu pomerila domači Red Bull in Lazio. Prvo srečanje se je končalo z zmago Rimljanov (4:2), tudi danes pa se nadejamo velikega števila zadetkov.