Izjemni Oblak pomagal do odličnega izhodišča

Liga Europa 26. Apr 201823:28 > 23:31
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Nogometaši madridskega Atletica so kar 80 minut igrali le z deseterico, a so na prvi tekmi polfinala Evropske lige proti Arsenalu vseeno izvlekli remi na stadionu Emirates (1:1). Marseille je premagal Salzburg z 2:0.

Šime Vrsaljko je že v 2. minuti prejel rumeni karton, potem ko je podrl Jacka Wilshereja. Londončani so imeli pobudo na začetku srečanja, Alexandre Lacazette je že v 6. minuti zadel vratnico. V naslednji akciji se je izkazal Oblak, ki je odbil strel francoskega napadalca z glavo. V 10. minuti je Vrsaljko prejel še drugi rumeni karton po prekršku nad Lacazettom. Tako hitro dveh kazni v Evropski ligi ni prejel še nihče.

Diego Simeone je po izključitvi popolnoma izgubil živce. Sodnik Clement Turpin ga je najprej opozoril, nato pa poslal na tribuno. Argentinski strokovnjak kar ni hotel zapustiti zelenice in je še naprej krilil z rokami proti Turpinu, četrti sodnik ga je nato odpeljal proti izhodu. Oblak je bil v prvi polovici prvega polčasa na preizkušnjah, v 21. minuti je obranil nevaren strel Dannyja Welbecka z leve strani.

Osem minut pred koncem je po dolgi podaji v protinapad stekel Antoine Griezmann, kapetan Arsenala Laurent Koscielny ga je slabo oviral. Francoz je s prvim strelom z levo nogo zadel vratarja gostiteljev, odbito žogo pa je spretno poslal prek Shkodrana Mustafija pod prečko za 1:1. V 87. minuti so imeli gostitelji priložnost za novo vodstvo, a se je Oblak znova izkazal po strelu Aarona Ramseyja z glavo.

Na drugi tekmi je Marseille prišel do lepe prednosti proti Salzburgu. V 15. minuti je Florian Thauvin z glavo zadel za vodstvo izbrancev Rudija Garcie po podaji Dimitrija Payeta s prostega strela. V nadaljevanju prvega polčasa je bil Salzburg boljši, vedno pa je bil na pravem mestu vratar Yohann Pele.

Na začetku drugega polčasa je branilec Maxime Lopez podrl Stefana Lainerja v kazenskem prostoru, sodnik William Collum pa presenetljivo ni pokazal na belo točko. Končni izid je postavil v 63. minuti joker Clinton N’Jie. Tri minute po vstopu v igro je z desno nogo zadel po podaji Payeta. V 77. minuti je imel Salzburg najlepšo priložnost na tekmi, rezervist Fredrik Gulbrandsen je zadel vratnico.