Oblakov Atletico se bo v finalu pomeril z Marseillom

Liga Europa 3. Maj 201820:44 > 23:10
Catherine Ivill/Getty Images

Nogometaši Atletico Madrida so na povratni tekmi polfinala evropske lige z 1:0 ugnali Arsenal in se uvrstili v veliki finale. Junak zmage je bil Diego Costa. V finale se je uvrstil še Marseille.

Diego Costa je edini zadetek dosegel v sodnikovem dodatku prvega polčasa. Atletico se je še tretjič v svoji zgodovini uvrstil v finale evropske lige, ki jo je osvojil v letih 2010 in 2012.

Začetek srečanja je bil precej zaspan, prvi pa so zapretili gostitelji. Diego Costa se je v 6. minuti znašel v obetavnem položaju, a slabo reagiral. Le dve minuti zatem se je poškodoval branilec Arsenala Laurent Koscielny, ki je zelenico zapustil ob močnih bolečinah. Ob menjavo, v igro je vstopil Calum Chambers, se je porajalo tudi vprašanje o nejgovem nastopu na mundialu.

Colchonerosi so si prvo pravo priložnost priigrali v 38. minuti, ko je zapretil Antoine Griezmann, a je njegov strel švignil mimo desne vratnice. Arsenal je nekajkrat zapretil s protinapadi, a so se prav vsi zaključili preden bi topničarji prišli do strela. Edini zadetek v prvem polčasu je nato v sodnikovem dodatku dosegel Diego Costa, ki je izkoristil podajo Griezmanna.

Minimalno vodstvo je Arsenal prisililo v bolj odprto igro, Atletico pa si je priigral dve krasni priložnosti za povišanje prednosti. Griezmann in Costa sta obe zapravila, gostje pa so zapretili le preko Mesuta Özila. V vratih madridskega kluba je bil znova zelo zanesljiv Jan Oblak.

Na drugi polfinalni tekmi je Salzburg izničil prednost Marseilla iz prve tekme in z 2:0 po rednem delu srečanja izsilil podaljšek. Gostitelje je v vodstvo v 53. minuti popeljal Amadou Haidara, drugi zadetek pa so si nogometaši Marseilla zabili sami. V 65. minuti je svojega vratarja premagal Bouna Sarr.

V podaljšku so že v drugi minuti zapretili gostje, a je Andre-Frank Zambo z volejem streljal za las mimo vrat, Duje Čaleta-Car pa je v 99. minuti zapravil krasno priložnost za Salzburg. Po strelu z glavo se je z odlično obrambo izkazal vratar francoske ekipe.

Trenutek odločitve smo videli v 116. minuti, ko je ruski sodnik Sergei Karasev napačno dosodil kot za Marseille, gostje pa so preko Rolanda prišli do velike zmage in avstrijska nogometna pravljica se je končala.

Finale evropske lige, ki ga gosti Lyon, je na sporedu 16. maja.