Atletico in Oblak na krilih Griezmanna do naslova!

Liga Europa 16. Maj 201821:04 > 21:25

Atletico Madrid je z današnjo zmago nad Marseillom prišel do svoje tretje lovorike v evropski ligi. Špancem je tako po dveh neuspehih v finalu, vendarle uspelo slaviti v enemu izmed evrospkih tekmovanj. S tem je tudi Jan Oblak prišel do svoje prve večje lovorike v svoji karieri!

V Lyonu je bil na sporedu veliki finale evropske lige, kjer sta se srečala Olympique Marseille in Atletico Madrid. Slednji so se z zmago 3:0 tudi veselili tretje lovorike v tretjem poizkusu v tem tekmovanju. Francozi so bili danes povsem nemočni in so na koncu morali priznati premoč Atleticu. Mož odločitve z dvema zadetkoma je bil Francoz v dresu rdeče-belih Antoine Griezmann, ki je bil kasneje proglašen tudi za najboljšega igralca finala.

Marseille je tekmo bolje odprl in kot prvi zapretil na tekmi, a je v 4. minuti, po podaji Dimitriya Payeta, Valere Germain iz protinapada streljal preko gola, Jan Oblak ob tej akciji večjega dela ni imel. V 21. minuti pa je vendarle padel prvi zadetek na tekmi. Velika napaka v obrambi Marseilla, slednji so si privoščili napako na svoji polovici pri oddaji žoge, Atletico je prišel do nje. Podajo Gabija pa je znal izkoristiti Griezmann, ki je v dvoboju 1:1 brez težav premagal Steva Mandandaja, ki je bil tudi sokrivec pri napaki Francozov.

Španci so tudi drugi polčas pričeli bolje in v 49. minuti še povečali svojo prednost, tudi tokrat je zabil kdo drug kot Griezmann, ki je izkoristil podajo Kokeja. Francozi so najlepšo priložnost zapravili v 81. minuti, ko je Kostas Mitroglu po podaji z desne z glavo nastreljal vratnico, Oblak je bil prekratek.

Zmagovalca pa je v 89. minuti odločil kapetan Gabi, ki je še enkrat kaznoval danes povsem neprepoznavno obrambo francoskega predstavnika. In slavje se je počasi lahko začelo.

Do svoje prve velike lovorike je prišel tudi slovenski as Jan Oblak, ki je tudi tokrat svojo mrežo ohranil nedotaknjeno in ima še naprej noro statistiko odkar je oblekel dres Atletica.

Tekmo je sodil Nizozemec Björn Kuipers, ki je glede na zalogaj dobro opravil svoje delo.

Tudi tokrat je tekmo s tribune spremljal kaznovani Diego Simeone, njegovo vlogo ob klopi je prevzel Germán Burgos, glede na predstavo Atletica pa varovanci Argentinca sploh niso pogrešali ob robu igrišča, saj so brez večjih težav v finalu ugnali francoske predstavnike.

Naslov v tem tekmovanju je prinašal neposredno uvrstitev v Ligo prvakov za prihodnjo sezono. Atletico si je vstopnico za to tekmovanje priboril že v prvenstvu.

Atletico Madrid se je tako po šestih letih znova vrnil na sam vrh v tem tekmovanju, potem, ko je nazadnje leta 2012 pod vodstvom Simeoneja slavil v tem tekmovanju. Letos jim je to uspelo tretjič, lovoriko pa so v svoje roke prevzeli, po tem, ko je lani Manchester United slavil v tem tekmovanju.

Marseille je začel v v tem drugorazrednem tekmovanju. Za začetek je izločil Oostende in se potem preko naših Domžal uvrstil v skupinski del tekmovanja. V skupinskem delu so zasedli drugo mesto za Salzburgom in pred Konyasporom ter Vitorio Guimaraes. V zaključnih bojih so premagali najprej Brago, potem Athletic Bilbao, kasneje še Leipzig našega Kevina Kampla. V polfinalu so bili boljši od Salzburga in se tako uvrstili v veliki finale.

Atletico Madrid pa se je po izpadu iz skupinskega dela Lige prvakov moral sprijazniti z evropsko ligo. Sprva so v izločilnih bojih premagali Kobenhavn, sledili so še: Lokomotiv Moskva, Sporting in v polfinalu Arsenal.