Maribor in Domžale navdušila pred Evropo

Liga Europa 1. Avg 201614:43 > 14:44

Ljubljana – Nogometaši Maribora in Domžal so se v derbiju 3. kroga državnega prvenstva razšla brez zmagovalca, potem ko so gledalci ob Kamniški Bistrici videli odlično predstavo z obeh strani ter po dva zadetka na vsaki strani. Izbranci Darka Milaniča in Luke Elsnerja potrdili odlično formo pred povratnima tekmama 3. predkroga kvalifikacij za Evropsko ligo proti Aberdeenu oziroma West Hamu.

“Bila je tekma različnih polčasov. V prvem popolna prevlada z naše strani, igrali smo dobro in povzročali preglavice tekmecu. V drugega smo šli s prepričanjem, da bi tako nadaljevali, a so Domžalčani spremenili postavitev, hitro so zabili gol, ki jim je dvignil moralo, potem še enega, pravi evrogol. Na koncu smo spet pritiskali, imeli nekaj obetavnih akcij, a nam je zmanjkalo, da obrnemo rezultat v našo korist,” je po tekmi v Domžalah razmišljal trener Maribora Darko Milanič in pristavil: “Tekma je bila zanimiva, všečna. Ne moremo biti zadovoljni s trenutki v drugem polčasu do 2:2, gledano v celoti pa je slika obetavna. Ko vodiš z 2:0, se lahko strinjaš, da je bila dobra tekma, a ostaja grenak priokus, ker nismo zmagali, vendar imamo zelo hitro novo priložnost.”

Po remiju ob Kamniški Bistrici so vijoličasti z mislimi že pri četrtkovi povratni tekmi 3. predkroga kvalifikacij za Evropsko ligo proti Aberdeenu (prva tekma 1:1). Zahvaljujoč zadetku izkušenega Milivoja Novakovića imajo slovenski podpravki lepo izhodišče pred srečanjem v Ljudskem vrtu. Še boljše izhodišče imajo Domžalčani, ki so minuli četrtek v Stožicah šokirali West Ham (2:1). Da so trenutno v odlični formi, so izbranci Luke Elsnerja dokazali predvsem v drugem polčasu obračuna z Mariborom, ko so zabili dva zadetka in prišli do izenačenja. Še posebej velja izpostaviti drugi zadetek Jureta Balkovca, ki je očistil pajčevino mariborskih vrat.

“Dobro, da je prišel odmor, da smo se malo streznili in začeli spet verjeti vase. Rezultat je bil 0:2 in že en gol v nasprotnikovi mreži bi popolnoma spremenil tekmo, Na krilih Juninha smo se v pravem trenutku vrnili v tekmo. Nadaljevali smo s pritiskom, izenačili in bi morda na koncu lahko prišli tudi do zmage. Pride dan, ko ti ne gre vse po načrtih in delaš napake. Oba prejeta gola sta bila plod napak, ampak najbolj pomembna je reakcija. Igralci so se odzvali na odličen način in pokazali, da smo enotna ekipa. V drugem polčasu smo pokazali podobno igro kot proti West Hamu. To pomeni, da imajo prav vsi igralci kvaliteto, saj vsi delamo na isti način in vsi lahko naše nazore pokažemo na igrišču, ne glede na to, kdo je v enajsterici. To je zame ključni zaključek tekme,” je bil zadovoljen Elsner, ki ni pozabil niti na številne gledalce na tribunah: “Dobro, da je prišel odmor, da smo se malo streznili in začeli spet verjeti vase. Rezultat je bil 0:2 in že en gol v nasprotnikovi mreži bi popolnoma spremenil tekmo, Na krilih Juninha smo se v pravem trenutku vrnili v tekmo. Nadaljevali smo s pritiskom, izenačili in bi morda na koncu lahko prišli tudi do zmage. Pride dan, ko ti ne gre vse po načrtih in delaš napake. Oba prejeta gola sta bila plod napak, ampak najbolj pomembna je reakcija. Igralci so se odzvali na odličen način in pokazali, da smo enotna ekipa. V drugem polčasu smo pokazali podobno igro kot proti West Hamu. To pomeni, da imajo prav vsi igralci kvaliteto, saj vsi delamo na isti način in vsi lahko naše nazore pokažemo na igrišču, ne glede na to, kdo je v enajsterici. To je zame ključni zaključek današnje tekme.”

Author: Ž. Š., Foto: Getty Images