Van Persie se vrača na Old Trafford

Liga Europa 26. Avg 201615:49 > 15:50

Ljubljana – Po Ligi prvakov so v petek v Monte Carlu izžrebali še skupine Evropske lige. Zelo zanimiva bo skupina A z Manchester Unitedom in Fenerbahčejem, zanimivi obračuni se obetajo tudi klubom s slovenskimi predstavniki.

Manchester United z Josejem Mourinhem na klopi in Zlatanom Ibrahimovićem v konici napada je brez dvoma prvi favorit za zmago v Evropski ligi. Rdeči vragi bodo prednost zagotovo dali Premier ligi, a tudi v drugem najmočnejšem evropskem klubskem tekmovanju bodo želeli priti do odmevnega rezultata in s tem vsaj nekoliko zacelili rane navijačev, ki so po neuspehih od odhoda Alexa Fergusona vse večje. Unitedu se že v skupinskem delu obeta težko delo, saj se bodo merili s Fenerbahčejem (skupaj z njim se bo na Old Trafford vsaj za en obračun vrnil legendarni Robin van Persie), Feyenoordom in Zorjo.

Robert Berić se bo s St-Etiennom meril z Anderlechtom, Mainzom in mariborskimi krvniki iz vrst Qabale. Konyaspor Nejca Skubica se bo meril s Šahtarjem, Brago in Gentom, Josip Iličić se bo s Fiorentino srečal s PAOK-om, Slovanom iz Livereca in Qarabagom, Inter in Samir Handanović čakajo praška Sparta, Southampton in Hapoel Beer Sheva, medtem ko je Villarreal Bojana Jokića pristal v skupini s Steauu, Zurichom in Osmalisporjem.

Prve tekme nove sezone bodo tudi s prenosi na programih Sport Kluba na sporedu 15. septembra.

Žreb Evropske lige:

Skupina A: Manchester United, Fenerbahce, Feyenoord, ZorjaSkupina B: Olympiacos, APOEL, Young Boys, AstanaSkupina C: Anderlecht, St-Etienne (Robert Berić), Mainz, QabalaSkupina D: Zenit, AZ Alkmaar, Maccabi Tel-Aviv, DundalkSkupina E: Viktoria Plzen, Roma, Austria Dunaj, Astra GiurgiuSkupina F: Athletic Bilbao, Genk, Rapid Dunaj, SassuoloSkupina G: Ajax, Standard Liege, Celta Vigo, Panathinaikos Skupina H: Šahtar Doneck, Sporting Braga, Gent, Konyaspor (Nejc Skubic)Skupina I: Schalke 04, Salzburg, Krasnodar, NicaSkupina J: Fiorentina (Josip Iličić), PAOK, Slovan Liberec, QarabagSkupina K: Inter (Samir Handanović), Sparta Praga, Southampton, Hapoel Beer ShevaSkupina L: Villarreal (Bojan Jokić), Steaua, Zurich, Osmanlispor

Author: Ž. Š., Foto: Getty Images