Getty Images/Stuart Franklin
Nogomet 13.07.2018 | 08:40 > 08:41

Domžale v dobrem položaju, čeprav so zapravile prednost

Nogometaši Domžal so se na prvi tekmi 1. kroga kvalifikacij za Evropsko ligo s Širokim Brijegom razšli z remijem (2:2). Na stadionu Pecara so zapravili vodstvo z 2:0.

NK Maribor, Amir Dervišević, Domžale

NK Maribor/Drago Wernig

vod je pripadel izbrancem Simona Rožmana, domačega vratarja sta preizkusila Lovro Bizjak in Shamar Nicholson, streljal je tudi Agim Ibraimi, a pravega učinka še ni bilo. V 12. minuti je Adam Gnezda Čerin lepo prodrl in na robu kazenskega prostora zaposlil Lovra Bizjaka. Napadalec je spretno prodrl v kazenski prostor in z desno nogo z desetih metrov zatresel mrežo.

V 26. minuti je po podaji Bizjaka na levo stran kazenskega prostora Dario Melnjak žogo odlično sprejel. Z volejem je z desnico neubranljivo meril v desni kot nemočnega vratarja Luko Bilobrka. Šele po dveh prejetih golih so postali domači nevarnejši, a so se gostje do konca prvega polčasa uspešno branili.

Drugi polčas so gostitelji začeli kot prerojeni. Po napaki Senijada Ibričića na polovici Domžal je Tomislav Turčin sam prišel pred vratarja Dejana Milića in ga s strelom po tleh matiral. Kljub prejetemu zadetku so Domžale obdržale pobudo, poskušala sta še Nicholson in Gnezda Čerin, v 62. minuti pa je zelo lepo priložnost imel še Matija Širok, a je vratar Bilobrk njegov strel ubranil.

Sedem minut pred koncem je napako storil Agim Ibraimi, Stipo Marković pa je sam stekel proti vratom. Preigral je Milića in poslal žogo z desne strani v prazno mrežo