Milanič: Cilj je jasen, zanima nas le napredovanje!

Liga Europa 18. Jul 201817:56 > 18:05
NK Maribor/Drago Wernig

Mariborčane v četrtek čaka povratna tekma uvodnega kroga kvalifikacij za evropsko ligo. V Ljudski vrt prihaja Partizani iz Tirane, obračun pa boste lahko spremljali tudi v neposrednem prenosu na Sportklubu.

Vijoličasti so si na prvi tekmi v albanski prestolnici zagotovili minimalno prednost. Edini gol na prvi tekmi je dosegel Gregor Bajde, Mariborčani pa se kljub vsemu zavedajo, da bo povratni dvoboj zahteven.

Zgrešeno bi bilo, če bi kdo menil, da je ta rezultat dovolj. Tudi v Tirani smo se vmes ustavili za nekaj časa in je bilo v nadaljevanju slabše. Ob znova vzpostavljeni pobudi in naši aktivnejši igri pa smo delovali dobro, bili nevarnejši. Tisto vmesno obdobje je dovolj veliko opozorilo, da nasprotnik ima kvaliteto in je ni uspel izraziti le zaradi tega, ker smo bili dobri,” je na novinarski konferenci poudaril trener Maribora Darko Milanič.

Primorec na klopi kluba iz štajerske prestolnice bo tudi tokrat računal na 21 kandidatov, ki so bili na seznamu za prvo tekmo. Stanje v slačilni je dobro, Milanič pa je pred povratnim obračunom še dodal: “Fantje, ki so bili med potniki v Tirano, bodo tudi tokrat v karanteni. Manjkata Šme in Doumbia zaradi poškodb, ostali so zdravi ter pripravljeni za boj. Vemo, kako velik izziv nam je Evropa, kaj hočemo in na nekaterih zelo dobrih s prve želimo nadgraditi zadeve na povratni tekmi. Cilj je jasen. Napredovanje, ob dobri predstavi. Da delujemo povezano kot celota, z močjo v branjenju in razigranostjo pri napadanju.

Prvi domači obračun v sezoni 2018/19 bo za vijoličaste tudi nekaj zelo posebnega, saj bodo premierno zaigrali na novi igralni površini. Po koncu posega in vseh prenovitvenih del so igralci teren že preizkusili.

Misli slačilnice je strnil Blaž Vrhovec: “Novo igrišče je super. Sicer je nekoliko drugačno, kot je bilo prejšnje, ker gre za mešanico naravne in umetne trave. V teh treh dneh smo teren na treningih dobro spoznali in menim, da na tekmi ne bo težav s prilagajanjem. Občutek, da bomo igrali doma, je že sam po sebi dodaten motiv. Vedno je lepo igrati v Ljudskem vtu, sploh takšne tekme, ki imajo povečan naboj.

Obračun v Ljudskem vrtu se bo začel ob 20.15, prenos pa boste lahko spremljali v živo na kanalu Sportklub 1. V vaši družbi bo komentator Goran Obrez.