Tudi Domžale in Rudar naprej

Liga Europa 19. Jul 201821:54 > 22:57
NK Domžale/Twitter

Domžalčani so se na povratni tekmi 1. kroga kvalifikacij za Ligo Evropa doma pomerili Širokim Brijegom iz BiH. Po skupno izenačenemu izidu 3:3 so napredovali po zaslugi golov v gosteh. Velenjčani pa so gladko odpravili Tre Fiori iz San Marina s skupnim rezultatom 10:0.

Facebook/NK Rudar

Domžale so doma pričakale Široki Brijeg, rezultat prve tekme 2-2 jim je bil zaradi golov v gosteh dokaj naklonjen. Pred približno 2000 gledalci so na domačem stadionu Športni park Domžale povedli že v 11. minuti, ko je po podaji Agima Ibrahimija zadel Dario Melnjak. V 73. minuti so gostje vendarle prišli do zadetka, ki ga je dosegel Bernardo Matić po podaji Dejana Čebraja. Vseeno so se Rumeni zaradi zadetka več v gosteh uspeli uvrstiti v naslednji krog. Tam pa jih čaka ruska Ufa slovenskega reprezentanta Bojana Jokića.

Velenjski Rudar danes ni imel težkega dela. S 7:0 je odpravil tekmece iz San MarinaTre Fiori že na prvi tekmi na Stadionu ob jezeru. Danes so prednost še povečali. Že od samega začetka tekme so oblegali nasprotnikova vrata, tik pred iztekom prvega polčasa pa je v 43. minuti za 1:0 le zadel Klemen Bolha. Takoj na začetku drugega je v 47. minuti zadel Vlatko Šimunac in še v 71. Abu Kamara za 3:0. Tako so Velenjčani s skupnim rezultatom 10:0  napredovali v drugi krog kvalifikacij, kjer jih čaka precej težji tekmec Steaua iz Bukarešte, s precej izkušnjami v evropskih tekmovanjih.