EL: Blamaža Interja na San Siru, Berić zadel za točko St. Etienna

Liga Europa 15. Sep 201623:22 > 16. Sep 2016 9:58

Prvi krog Evropske lige je postregel z nekaj presenetljivimi rezultati, med katerimi izstopa poraz trikratnega evropskega prvaka Interja pred domačimi navijači na Stadionu Giusseppe Meazza, kjer bodo Nerrazzuri že v nedeljo igrali veliki italijanski derbi z Juventusom; izraelski prvak Hapoel Beer Sheva je bil boljši z 2:0, še višjo zmago gostov pa je z nekaj odličnimi obrambami preprečil Samir Handanović. Enkrat ga je rešila tudi vratnica. Izgubil je tudi Interjev nekdanji trener Jose Mourinho, z Rdečimi vragi se mu ni izšlo na gostovanju v Rotterdamu, kjer je bil Feyenoord boljši z 1:0. Najbolj zanimivo tekmo so sicer videli v Tel Avivu, kjer je domači Maccabi proti Zenitu še v 70. minuti povedel s 3:0, a na koncu vseeno izgubil s 3:4. Josip Iličić je s Fiorentino na gostovanju v Solunu iztržil remi brez zadetkov, Robert Berić pa je St. Etiennu v zaključku tekme priigral neodločen izid v Mainzu (1:1).

Milanski velikan že peto sezono zapored ne nastopa v Ligi prvakov, kadar se uvrsti v Evropsko ligo, pa razprodaja s svojim ugledom. Zgodba se je nadaljevala tudi v četrtek zvečer, ko je trener Frank de Boer na klopi Interja doživel drugi poraz ob evropskem debiju, zaskrbljujoče pa je izgledala že njegova začetna enajsterica, saj je na klopi pustil večino prvokategornikov.
Tekmo so znova začeli močno kritizirani branilci Andrea Ranocchia, Juto Nagatomo in Danilo D Ambrosio, v zvezni vrsti sta zaigrala industrialca Gary Medel in Felipe Melo. Inter ima za seboj resda aktiven prestopni rok, a zaradi spoštovanja finančnega fair playja za Evropsko ligo sploh ni prijavil igralcev, kot so Geoffrey Kondogbia, Gabigol, Joao Mario in Stevan Jovetić. Samirja Handanovića sta ukanila Miguel Vitor v 54. in Maor Bar Buzaglo v 69. minuti, enkrat ga je rešila tudi prečka. Nekdanji slovenski reprezentant je sicer z nekaj bravuroznimi obrambami poskrbel, da ni bil poraz Nerazzurrov še višji, večino časa se je le nemočno jezil na svoje soigralce v obrambi. Niti vstop Candreve, Banege in Icardija v drugem polčasu ni prinesel sprememb; še najbližje zadetku je bil v prvem polčasu pri rezultatu 0:0 Eder, a je zadel vratnico.
Robert Berić je tudi v uvodnem krogu Evropske lige dokazal, da je v pravi strelski formi. V 88. minuti je zagotovil St. Etiennu točko v Mainzu (1:1). Že minuli petek je napadalec iz Krškega rešil točko na Parku princev proti PSG-ju v 93. minuti (1:1). Tokrat je začel srečanje pred 20.275 gledalci na Opel Areni v Mainzu, a je dokazal, da je mojster za zadetke v izdihljajih srečanja. Domačini so sicer povedli v 57. minuti, ko je z glavo zadel Niko Bungert.
V skupini A je Feyenoord presenetil Manchester United na stadionu De Kuip (1:0). Jose Mourinho je priložnost ponudil rezervistom, ki v letošnji sezoni niso veliko igrali, prvič je od začetka igral mladi Marcus Rashford. Kapetana Wayna Rooneyja in Jesseja Lingarda tokrat sploh ni bilo v ekipi, Zlatan Ibrahimović je sedel na klopi za rezervne igralce. Ker golov ni bilo od nikoder, je Portugalec v 63. minuti opravil trojno menjavo, vstopili so Ibra, Memphis Depay in Ashley Young. Poteza ni obrodila sadov, saj so gostitelji po hitrem protinapadu povedli. Nicolai Jorgensen je ušel po desnem krilu in s podajo zaposlil Tonnyja Vilheno, ki je z natančnim strelom v desni spodnji kot matiral Davida de Geo.
Če je Josip Iličić v Solunu pri PAOKu s Fiorentino iztržil remi brez golov in igral dobro uro, pa so gledalci v Tel Avivu videli kar sedem zadetkov. Rusi so po visokem zaostanku s 3:0 zadeli kar štirikrat v zadnjih 15 minutah, odločilni zadetek je v 92. minuti prispeval Luka Đordević.