Olimpija končno navdušila z igro in zabila pet golov!

Liga Europa 26. Jul 201821:55 > 22:04
NK Olimpija/SPS

Nogometaši Olimpije so na prvi tekmi 2. predkroga evropske lige upravičili vlogo favoritov in s kar 5:1 ugnali Crusaders iz Severne Irske.

Olimpija tekme sicer ni začela najbolje, a gostje do resnih priložnosti v prvih 20 minutah tekme niso prišli. Za mirno nadaljevanje je po dobre pol ure igre poskrbel Kingsley Boateng, ki je izkoristil predložek Nika Kapuna. Ljubljančani so tako na četrti uradni tekmi nove sezone končno dosegli prvi zadetek. Gostje so imeli kmalu zatem priložnost za izenačenje, a se je Aljaž Ivačič ob strelu Davida Cushleyja izkazal z lepo obrambo.

Ljubljančani so drugi zadetek dosegli v 56. minuti, ko je po povratni podaji Kapuna s 17 metrov prvenec v zelenem dresu vpisal Matic Črnic. V 68. minuti so se Olimpijini navijači znova razveselili zadetka. Rezervist Asmir Suljić je zaposlil Boatenga, ki je bil spet prehiter za gostujočo obrambo, akcijo pa končal s strelom s prve. Crusaders je bil videti nemočen, a po enem od protinapadov vendarle dosegel častni zadetek. Od daleč je poskusil Jordan Forsythe, žoga pa je na poti do gola zadela Ilića in nesrečno spremenila smer. Prejeti gol zeleno-belih ni zmedel, saj so v 75. minuti povišali na 4:1. Znova je zadel Črnic. Končni rezultat je v zadnjih sekundah obračuna postavil Kadrić.

Povratna tekma v Belfastu je na vrsti čez teden dni.