Dva rekorda Olimpije ob petardi

Liga Europa 27. Jul 201813:16 > 13:18
NK Olimpija Ljubljana

Ljubljanska Olimpija se je v četrtek v Stožicah veselila najvišje zmage v evropskih tekmovanjih, Haris Kadrić pa je postal najmlajši ljubljanski strelec v Evropi.

Za visoko zmago zmajev s 5:1 proti Crusadersu so zadeli Boateng in Črnic po dvakrat ter Haris Kadrić enkrat. Prejšnji najvišji zmagi Olimpije sta prišli leta 1968 in 2001, ko sta s 4:0 padla turški Fenerbahče oziroma azerbajdžanska Shafa Baku.

“Lepo je bilo slišati ta podatek, ko so mi ga po tekmi razkrili ljudje iz kluba. Verjamem, da je to začetek pozitivne zgodbe, ki bo prinesla nove pomembne evropske zmage,” je po tekmi dejal zadovoljni trener Olimpije Ilija Stolica.

Najvišje Olimpijine zmage v evropskih tekmovanjih:

Olimpija 5:1 Crusaders (julij 2018)

Olimpija 4:0 Fenerbahče (maj 1968)

Olimpija 4:0 Shafa Baku (avgust 2001)

Olimpija 4:2 Grasshoppers (junij 1990)

Ob najvišji zmagi je za rekord poskrbel tudi strelec zadnjega zadetka. Šele 18-letni Haris Kadrić je v Stožicah dočakal tako domači kot evropski debi. Obeležil ga je na najboljši možni način, saj je po štirih minutah na zelenici dosegel svoj prvi gol v dresu Olimpije in tako postal najmlajši strelec kluba v zgodovini evropskih tekmovanj. “Vesel sem gola, a najbolj pomembna je zmaga. Zadal sem si cilj, da poskušam moštvu čim bolje pomagati na poti k skupnim ciljem, če mi bo to uspelo še s kakšnim golom, pa bom seveda presrečen. Na prvem mestu je ekipni uspeh, vse je podrejeno temu,” je po tekmi skromno dejal Kadrić.

Najmlajši Olimpijini strelci v Evropi:

1. Haris Kadrić -18 let, 4 mesece in 10 dni

2. Andraž Šporar – 19 let, 4 mesece, 21 dni