Olimpija do remija, Rudar tudi v drugo brez moči

Liga Europa 2. Avg 201819:50 > 19:51
NK Olimpija/SPS

Olimpija si je na povratni tekmi proti Crusadersu zagotovila napredovanje v tretji krog. Ljubljančani so pod vodstvom novega trenerja Aleksandra Linte remizirali z 1:1. Rudar v Romuniji proti Steaui ni imel možnosti in je s skupnim izzidom 6:0 izpadel iz Evrope.

Na začetku tekme so imeli Ljubljančani več od igre. Domači so sicer poskušali predvsem po prekinitvah in z dolgimi žogami, v 15. minuti pa so doživeli hladen tuš. Lepo akcijo Olimpij, v kateri so sodelovali Zarifović, Kronaveter in Savić, je s prefinjenim strelom z roba kazenskega prostora zaključil Kapun. Za Ljubljančana je bil to prvi evropski gol v karieri. Zmaji so bili še naprej boljši nasprotnik, a namesto, da bi prišli do višjega vodstva, so prednost zapravili. Potem ko so Črnic, Kadrić, Kronaveter in Savić z ugodnih položajev kot po tekočem traku zapravljali svoje priložnost, so domači svojo edino pravo v prvem polčasu izkoristili. Zmedo v ljubljanski obrambi po prekinitvi in žogi v kazenski prostor je s strelom ob vratnici kaznoval Heatley.

Tudi v drugem polčasu so bili zmaji boljši nasprotnik. Spremljali smo sicer bolj previdno igro, Ljubljančani so bili po visokem skupnem vodstvu z mislimi nekoliko že pri nedelji, ko jih čaka prvenstvena tekma s Celjem. Vseeno so si v drugem polčasu priigrali kar nekaj priložnosti. Najbližje zadetku je prišel Kronaveter, ki je dvakrat pretil z razdalje, po lepi akciji pet minut pred koncem pa bi skoraj svoj drugi gol na tekmi vpisal Nik Kapun. Poskušali so tudi Suljić, Boateng in Zarifović, toda brez uspeha.

Rudar je imel izmed vseh predstavnikov v Evropi danes najmanj možnosti, pred domačimi gledalci so že na prvi tekmi izgubili z 2:0, danes pa jih je Steaua razbila tudi v Romuniji s 4:0 in se tako veseli napredovanja v tretji krog, kjer jih čaka Hajduk.