Šuler: Spomini so prijetni, a pred nami je nova zgodba

Liga Europa 8. Avg 201817:39 > 17:50
NK Maribor/Drago Wernig

Mariborčanom je žreb v 3. krogu kvalifikacij za evropsko ligo namenil starega znanca iz Glasgowa. Rangers bo še tretjič nasprotnik vijoličastih, ki so že prispeli na Škotko in so pripravljeni na dvoboj proti 54-kratnemu škotskemu prvaku.

Vijoličasti imajo na Ibrox lepe spomine, saj so si prav na tem stadionu 25. avgusta 2011 zagotovili prvo uvrstitev v skupinski del evropske lige. 14-kratni slovenski prvaki so v eri športnega direktorja Zlatka Zahoviča postali tudi pravi krvniki škotskih velikanov, saj so ob Rangersih izločili še Hibernian, Celtic in Aberdeen.

Zgodovina je lepa, smo pa dovolj izkušeni, da vemo, kako se je treba vedno znova dokazovati in poskrbeti za nekaj novega. Takrat so imeli v Glasgowu drugačno ekipo, zdaj je drugačen Maribor. Spomini so prijetni, a je pred nami nova zgodba in zelo zahtevno gostovanje. Če bomo tisti pravi Maribor, ki zna igrati evropske tekme, bomo uspešni,” je pred novim izzivom za klubsko spletno stran povedal Marko Šuler.

Upokojeni slovenski reprezentant pred sedmimi leti na Ibroxu ni igral, je pa občutil razgreto ozračje Celtic Parka, kjer so si Mariborčani avgusta 2014 zagotovili igranje v skupinskem delu lige prvakov.

Odlično ozračje bo tudi tokrat, o tem ni dvoma. Proti nasprotniku, ki smo mu trn v peti, bo morda še težje igrati. Smo pa pripravljeni na vse, kar nas čaka,” je še dodal Šuler.

Velikan iz Glasgowa je poleti pošteno okrepil svojo zasedbo in pripeljal kar 11 novincev. V 2. krogu so Škoti izločili Osijek, tokrat pa jih čaka Maribor, ki v 360 minutah evropskega nogometa v tej sezoni še ni prejel zadetka.

Trenutno so v mednarodnih razmerah določena neznanka, vrnili so se med elitno druščino, z novim trenerjem, ki prinaša novo energijo okrog sebe. Zelo so spremenili ekipo in treba bo odigrati na res visokem nivoju, da bi prišli do dobre popotnice,” je o jutrišnjem nasprotniku povedal Šuler in se dotaknil tudi odlične igre vijoličastih v obrambi: “Zaenkrat stojimo dobro, a nam to ne zagotavlja lažjega dela. Treba je tako nadaljevati, z veliko mero zbranosti in pozornosti. Tukaj še posebej, ob vsaki situaciji.

V Glasgow je v sredo dopoldne odpotoval 22 igralcev: Handanović, Pirić, Cotman, Šuler, Ivković, Uskoković, Doumbia, Viler, Klinar, Kolmanič, Vrhovec, Dervišević, Pihler, Cretu, Hotić, Kramarič, Bajde, Vršič, Mešanović, Tavares, Mlakar in Zahović. Zaradi poškodbe sta ostala doma Milec in Rajčević, prvič pa z moštvom na evropsko gostovanje odhaja Klinar.

Naj vas opomnimo še na to. Povratni obračun, ki bo na vrsti prihodnji četrtek, si boste lahko ogledali v neposrednem na kanalu Sportklub 1.