Maribor bo v Ljudskem vrtu lovil dva gola zaostanka

Liga Europa 9. Avg 201822:36 > 22:50
NK Maribor/Drago Wernig

Nogometaši Maribora so po prvem polčasu obračuna z Rangersi na stadionu Ibrox v Glasgowu držali remi (1:1), nato pa popustili in v drugem delu prejeli dva zadetka.

Mariborčani so tekmo začeli pogumno in takoj zapretili. Po podaji s kota je z glavo zgrešil Marko Šuler. Gostitelji so iz prve resne akcije prišli do prednosti. Pred lastnim kazenskim prostorom se je poigraval Amir Dervišević, ki je izgubil žogo. V nadaljevanju akcije je sprožil Ryan Kent, njegov strel je Jasmin Handanović s krasno parado odbil, pred vrati pa je žogo povsem neoivran pričakal Alfredo Morelos in žogo potisnil v gol.

V 15. minuti je z 20 metrov poskusil Aleks Pihler, Allan McGregor pa je žogo z nekaj težavami uspel zadržati. Mariborčani so iz minute v minuto postajali nevarnejši in bili za dobro igro nagrajeni pet minut pred odmorom. Dervišević je podal na levo stran kazenskega prostora, kjer je s prve poskusil Mitja Viler in v svojem slogu znova poskrbel za pravi evrogol.

Vijoličasti so drugi polčas začeli neprepričljivo. V 50. minuti je Saši Ivkoviću pobegnil hitri Morelos, srbski branilec pa ga je zaustavil s prekrškom. Sodnik Reinshreiber je pokazal na belo točko, kazenski strel pa je mojstrko izvedel James Tavernier. Maribor je takoj krenil po izenačenje, a je Zahovića s pravočasnim posredovanjem v 51. minuti zaustavil Goldson.

Sledile so minute gostiteljev, v katerih se je kar nekajkrat izkazal Handanović. V 52. minuti je zaustavil strel Tavernierja z 18 metrov, ki je do konca tekme še nekajkrat poskusil s streli od daleč. V 58. minuti je za Maribor zapretil Gregor Bajde, ki pa v protinapadu ni prišel do zaključka. V 64. minuti je z glavo poskusil Tavares, ki je bil nenatančen. V 85. minuti je Šuler storil prekršek na robu kazenskega prostora, v nadaljevanju akcije pa so Škoti še tretjič zadeli. Ob predložku je bil najspretnejši marljivi Coulibaly, ki je zadel z ramo.

Povratni obračun je na vrsti prihodnji četrtek, zmagovalca pa čaka uspešnejši iz para Ufa in Niederorn. Rusi so prvo tekmo dobili z 2:1. Četrtkov obračun na Ljudskem vrtu boste lahko spremljali v prenosu na kanalu Sportklub 1.