McGregor zaklenil vrata, Maribor se poslavlja

Liga Europa 16. Avg 201820:39 > 20:44

Nogometaši Maribora so na povratni tekmi 3. kroga kvalifikacij za vstop v Ligo Evropa proti moštvu Glasgow Rangers ostali brez zadetka, čeprav priložnosti ni manjkalo. Rangers so iz Glasgowa v nabito polni Ljudski vrt prišli z rezultatom 3:1 in ga do konca tekme obdržali nedotaknjenega.

NK Maribor/Drago Wernig

Mariborčani so v tekmo proti moštvu Glasgow Rangers v Ljudskem vrtu vstopili mirno, ekipa Darka Milaniča je zelo izkušena in pozna pritiske, ki jih prinašajo povratne tekme, ko je moštvo v zaostanku. Prvih petnajst minut igre je minilo brez večjih posebnosti, Mariborčani so imeli rahlo terensko premoč, a tega niso uspeli pretvoriti v nevarne napade.

Prvi je priložnost pri vijoličastih zapravil kapetan Marco Tavares, ki je streljal iz roba kazenskega prostora, a ni bilo nevarnosti za gostujočega vratarja. V naslednjih minutah sta poskusila še Luka Zahovič in Dino Hotić. Mariborčani so pred tekmo napovedovali, da so najbolj nevarni iz prekinitev in to je dokazal tudi Amir Dervišević, ki je iz 30 metrov nevarno streljal, a je bil vratar Allan McGregor spet na mestu.

V drugem polčasu ni bilo nič kaj drugače. Hotič je imel prvo priložnost že po treh minutah igre, a takrat je odločno posredovala strnjena obramba moštva Rangers, ki je celoten obračun delovala zelo dobro in zbrano, predvsem ko so vijoličasti imeli pobudo. Do najlepše priložnosti na tekmi je prišel Marcos Tavares, ki se je iz oči v oči znašel z vratarjem McGregorjem, ta pa je še potrdil status najboljšega nogometaša gostujoče ekipe, saj je tudi ta strel kapetana Maribora z nogo čudežno ubranil.

V nadaljevanju so gostje z zbrano in počasno igro zaustavljali napade Maribora, ki je zopet imel terensko premoč, a je vijoličasti niso uspeli nadgraditi z zadetkom. Vse do 90. minute so bili naboji v strelih vijoličastih slepi, potem pa je v kazenskem prostoru padel Zahović in izsilil 11-metrovko. Tavares je streljal, 36-letni McGregor pa je njegov poskus ubranil. Končni rezultat je ostal 0:0, Rangers pa se tako veseli preboja v naslednji krog kvalifikacij za Ligo Evropa.

Mariborčane zdaj čaka osredotočanje na domače prvenstvo, kjer se bodo že v nedeljo pomerili na večnem derbiju proti Olimpiji.