Kapun: Večni derbi pričakujemo še bolj samozavestni

Foto: NK Olimpija Ljubljana

Zmaji so bili vseh 180 minut boljši nasprotnik od Helsinkov in so se povsem zasluženo prvič v klubski zgodovini uvrstili v playoff kvalifikacij za evropsko ligo.

Zmaga Olimpije s 7:1 na dveh tekmah tretjega kroga kvalifikacij za evropsko ligo proti HJK-ju je bila nekoliko nepričakovano visoka, a povsem zaslužena. Eden izmed tistih, ki v zadnjih tednih blestijo v dresu zmajev, je Nik Kapun. 24-letni Ljubljančan pridno nabira minute, pa tudi gole in asistence. V 75. minuti mu je okvir gola preprečil zadetek, a se je žoga nato od domačega branilca Rafinhe odbila v mrežo. “Ni bilo tako lahko, kot kaže končni rezultat. Morali smo biti maksimalno agresivni in osredotočeni. Pomembno je bilo, da smo prvi zadeli. Nato je bilo lažje, nasprotnik je popustil in prišli smo do visoke zmage,” je takoj po tekmi za klubsko televizijo slovenskih prvakov dejal Kapun in dodal: “Zadovoljen sem. Igram, kar je najbolj pomembno. Dokler ekipi pomagam do dobrih rezultatov in zmag, bom zadovoljen.”

V petek bodo zmaji v Helsinkih opravili dopoldanski regeneracijski trening, v poznih popoldanskih urah pa bodo že v Ljubljani, kjer se bodo pripravljali na nedeljski veliki derbi z Mariborom. Kapun pravi, da kljub napetemu ritmu ni časa za utrujenost. “Pomaga dobro vzdušje. Pomembno je, da smo prišli v niz zmag. Še bolj samozavestno gremo v derbi, ki je od tega trenutka naprej edina stvar v naših mislih. Upam na pravi spektakel in ob tej priložnosti bi rad pozval navijače, naj pridejo v Stožice in nas podprejo,” pravi priljubljeni ‘Kapi’.

Po večnem derbiju Olimpijo čaka naslednji evropski nasprotnik, Spartak iz Trnave: “Videli smo, da so kakovostni, organizirani in kompaktni. Toda vemo, česa smo mi sposobni. Imamo lepo priložnost. Moramo sanjati!”