Olimpija igra danes prvo tekmo za zgodovino

Liga Europa 23. Avg 201811:01 > 11:16
NK Olimpija Ljubljana

Nocoj so na sporedu prve tekme izločilnih bojev kvalifikacij za Ligo Evropa. Olimpija gre v boj na domačem terenu proti slovaškemu Spartaku iz Trnave ob 20.30.

NK Olimpija Ljubljana

Slovenski državni in pokalni prvaki se bodo danes na prvi tekmi 4.kroga kvalifikacij za Ligo Evropa pomerili proti Spartaku Trnavi. Tekma bo nocoj ob 20.30 v Stožicah, kar je prvič, da se tekma izločilnih bojev kvalifikacij igra na tem stadionu. Tekmo bo sodil priznani angleški sodnik Craig Pawson.

Po porazu v kvalifikacijah za Ligo prvakov proti Karabagu se je Olimpija dobro znašla v kvalifikacijah za Ligo Evropa. Najprej je gladko prišla mimo Crusadersa s skupnim rezultatom 6:1, nato pa odpravila še finske prvake HJK Helsinki s skupnim izidom 7:1. A pravi izziv jo čaka nocoj proti Slovanškemu Spartaku iz Trnave, ki je v 3. krogu kvalifikacij za Ligo prvakov dodobra namučil Crveno Zvezdo in iztržil celo podaljšek, v katerem pa je nato z doseženim golom slavila Crvena zvezda (1:2).

Ljubljančani so prvič v zgodovini v tem tekmovanju prišli do play-offa. V sezoni 2011/12 so se že prebili v 3. krog kvalifikacij, nato pa so izpadli proti Avstriji Dunaj (doma 1:1, v gosteh 2:3). V lanski sezoni so izpadli že v prvem krogu proti finskemu klubu Vaasan Palloseura.

Vstopnice so še vedno v prodaji. Izkoristite evropsko vzdušje in se pridružite nogometašem v Stožicah ter jim tako izkažite svojo podporo. Naj poletijo na krilih navijačev.

Na sporedu pa je še nekaj zanimivih tekem v končnici:

Partizan – Bešiktaš (20.30)

Rapid Dunaj – Steaua (20.30)

Rangers – Ufa (20.45) …

V četrtek, 30.8.2018, Zmaje čaka povratna tekma na Slovaškem.