Mevlja prispeval gol za zmago Zenita

Liga Europa 23. Avg 201820:33 > 20:39
Facebook/NZS

Imamo prve rezultate finalnega kroga kvalifikacij v Ligi Evropa. Povratne tekme, ki odločajo o ekipah, ki bodo zasedla mesta v skupinskem delu tekmovanja, pa so na sporedu naslednji teden.

Na tekmah, ki so se začele ob 18h, so slavili bolgarski Ludogorec na gostovanju pri gruzijskemu Torpedu z 1:0 in je tako z zmago in pomembnim golom v gosteh Wandersona v prednosti pred povratno tekmo.

Zenit Petersburg je doma zanesljivo slavil s 3:1 norveškemu Moldeju. Čeprav je Molde z golom Hestada povedel za rezulat prvega polčasa 0:1, so domači v drugem polčasu zadeli trikrat. Začel je Dzjuba v 71. minuti in nekaj minut za tem zatresel še vratnico, v 80. minuti pa je na 2:1 povišal Zabolotnji. Ta je v 90. minuti sijajno našel Miho Mevljo v kazenskem prostoru in postavil končni reuzultat 3:1.

Slovaški Trenčin in ciperska Larnaka sta tekmo končala z neodločenim izidom 1:1. Oba zadetka sta padla znotraj petih minut. V 55.minuti so povedli domači z dolom Sleegersa, v 60. pa je izenačil Acoran.

Torpedo Kutaisi – Ludogorec (0:1)

Zenit Petersburg – Molde (3:1)

Trenčin – AEK Larnaka (1:1)