Drevi na SK: Začenja se tudi evropska liga

Liga Europa 20. Sep 201810:24 > 10:26
Mike Hewitt/Getty Images

Z večernimi obračuni se začenja tudi drugo mednarodno klubsko tekmovanje pod okriljem Uefe. Nocoj se bo v boje podalo kar 48 ekip, štiri obračune pa boste lahko spremljali v prenosih na kanalih televizije Sportklub.

Lani se je zmage razveselil Atletico Madrid z Janom Oblakom, ki se je tekmovanju priključil po izpadu iz lige prvakov, v tej sezoni pa so glavni favoriti Chelsea, Arsenal in Sevilla. Sistem tekmovanja ostaja enak kot lani. Iz 12 skupin s po štirimi ekipami se v izločilne boje uvrstita po dve najboljši ekipi, v boj za finale pa se vključijo še tretjeuvrščene ekipe iz skupinskega dela lige prvakov.

Prvič v zgodovini so si evropsko jesen zagotovili nogometaši Dudelanga iz Luksemburga, ki bodo za nagrado že v uvodnem krogu gostili AC Milan. Četrtkovi večeri bodo zanimivi tudi za slovenske ljubitelje nogometa, saj so se v skupinski del evropske lige s svojimi ekipami prebili Kevin Kampl (RB Leipzig), Miha Mevlja (Zenit), Benjamin Verbič (Dinamo Kijev) in Petar Stojanović (Dinamo Zagreb).

V prvem krogu za vas pripravljamo štiri prenose. Na kanalu Sportklub 1 boste lahko pospremili obračuna PAOK – Chelsea (od 18.40 naprej) in RB Leipzig – RB Salzburg (21.00), na Sportklub 2 pa se bosta najprej pomerila Villarreal – Rangers (od 18.40 naprej), večer pa bomo sklenili s tekmo Celtic – Rosenborg (21.00). Vabljeni v našo družbo!