Chelsea z minimalno zmago, Sevilla s petardo

Liga Europa 20. Sep 201822:51 > 22:55
Alexander Hassenstein/Bongarts, Getty Images

Tudi klubi v Ligi Evropa so bolj ali manj uspešno prestali svoj debi v sezoni 2018/19.

UEFA

Na začetku skupinskega dela so prišli do zmage Krasnodar Bešiktaš, Genk, Lazio, Eintracht Frankfurt, Bate Borisov, Chelsea, Rapid, Rennes, Sevilla, Zurich, Arsenal, Milan, Bayer, Salzburg, Celtic, Slavija, Sporting in Trnava, štiri tekme so so končale brez zmagovalca.

V zgodnejšem terminu tekem je bilo najbolj zanimivo v Marseillu, kjer so se domači pomerili z Eintrachtom iz Frankfurta. Marseille je povedel že v 3. minuti po golu Ocamposa, izenačil je Torro šele v 52. minuti, samo 7 minut kasneje pa je Willems dobil drugi rumeni karton in  pustil Eintracht za zadnje pol ure z deseterico na igrišču. Čeprav so se domači trudili izkoristiti prednost igralca več, je v 89. minuti za goste zadel Jović, joker s klopi, ki je Nemcem prinesel vse tri točke. Tekmo je sodil slovenski sodnik Matej Jug.

Mauricio Sarri v Solun ni pripeljal Edena Hazarda, a je Chelsea proti ekipi PAOKa vseeno začel z najmočnejšo postavo. Za zgodnje vodstvo in, kot se je izkazalo kasneje, edini gol na tekmi je v 7. minuti poskrbel Willian po podaji Barkleyja.

Arsenal je zmagal na domačem terenu proti Vorskli Poltavi (4:2). V prvem polčasu je za vodstvo Topničarjev poskrbel Aubameyang, v drugem pa so prednost povečali Welbeck, Ozil in Aubameyang še drugič. Gola za goste sta dosegla Česnakov in Šarpar.

Zanimivo je bilo v Leipzigu na tekmi med ekipama Red Bulla Leipzigom in Salzburgom. Povedel je Salzburg z goloma Daboura in Haidare v 20. in 22. minuti, drugi polčas pa je pripadel domačim. Laimer je zmanjšal zaostanek na 2:1, Poulsen pa poskrbel za izenačenje v 82. minuti, a je v 89. minuti za poln izkupiček točk Salzburga poskrbel Gulbrandsen z golom za 3:2.

Milan je z minimalno prednostjo slavil proti Dudelangu (1:0). Edini gol v Luksemburgu je dosegel Higuain v 59. minuti po asistenci Castilleja.

Akhisar Belediye – Krasnodar (0:1)

Bešiktaš – Sarpsborg (3:1)

Dinamo Kijev – Astana (2:2)

Genk – Malmo (2:0)

Lazio – Apollon (2:1)

Marseille – Eintracht Frankfurt (1:2)

Mol Vidi – Bate Borisov (0:2)

PAOK – Chelsea (0:1)