Dinamo ostaja stoodstoten

Liga Europa 4. Okt 201822:21 > 22:22

Zagrebški Dinamo je na vrhu skupine D evropske lige z dvema zmagama na prav toliko tekmah.

Petar Stojanovićin soigralci so se veselili zmage v Bruslju z 2:0. Zagrebčani, ki so v prvem krogu doma premagali Fenerbahče s 4:1, so unovčili veliko krizo Anderlechta. Povedli so v 19. minuti, ko jeIzet Hajrovićzadel z bele točke, potem ko je Ognjen Vranješ naredil prekršek v kazenskem prostoru. Tudi sicer so bili Hrvati nevarnejši, v uvodu drugega polčasa pa so gostitelji ostali brez izključenega Vranješa. Kmalu zatem je Dani Olmo zadel prečko, v 68. minuti pa je končni izid z roba kazenskega prostora postavilAmer Gojak. Že v sodniškem dodatku je bil pri gostih izključen Kevin Theophile-Catherine. Na drugi tekmi skupine D je Fenerbahče z 2:0 premagal Spartak Trnavo in prišel do prve zmage.

V skupini B je Rosenborg izgubil proti Leipzigu z 1:3. Slovenski reprezentantKevin Kampl tokrat zaradi bolezni ni igral za rdeče bike, ki so uvodoma izgubili proti Salzburgu. Avstrijski prvaki so premagali Celtic s 3:1.

V skupini C je bil Zenit iz St. Peterburga boljši od praške Slavie z 1:0. Edini zadetek je dosegel Aleksander Kokorin v 80. minuti. Slovenski reprezentantMiha Mevljaje sedel na klopi.