Schalke išče pot iz krize, prihaja Salzburg

Liga Europa 29. Sep 201612:22 > 12:28

V četrtek zvečer na svoj račun znova prihajate vsi ljubitelji nogometa, saj bomo na programih Televizije Sport Klub prenašali kar pet tekem 2. kroga v skupinskem delu Evropske lige, že ob 19. uri sočasno kar tri.

Ena izmed njih bo tudi na Stadionu Veltins Arena v Gelsenkirchnu, kamor prihaja avstrijski prvak Salzburg. Schalke je v državnem prvenstvu v katastrofalni formi, po petih zaporednih porazih je trdno prikovan na zadnje mesto v Bundesligi, brez osvojene točke. Evropska liga je priložnost za novo dokazovanje knapov, prenos ob ob 18:45 na programu SK 3.

Schalke 04 je svojo prvo evropsko tekmo v letošnji sezoni dobil, v Franciji je na gostovanju z 1:0 premagal Nico Maria Balottelijja, eini strelec je bil v 75. minuti tekme Baba Rahman. Niti to Knapom ni pomagalo do dviga forme v Bubdesligi, kjer so še vedno edina ekipa brez osvojene točke v novi sezoni; v nedeljo so v petem krogu izgubili na gostovanju pri Hoffenheimu (2:1). Mladi trener Markus Weinzierl, ki se je dokazal pri Augsburgu, je pod velikim pritiskom.

Salzburgu se v zadnjih letih enormnim denarnim vložkom navkljub ne uspe uvrstiti v Ligo prvakov; tudi letos je Bike na zadnji stopnički ustavil Dinamo Zagreb. Na Solnograškem si po porazu po podaljšku, tokrat so bile sanje o eliti res izjemno blizu, še niso povsem opomogli. Salzburg je doma v prvem krogu izgubil z ruskim predstavnikom Krasnodarjem po golu Joazinha, izenačiti mu ni uspelo, čeprav so gostje zadnjih 20 minut igrali samo z desetimi nogometaši.

Domači ekipi danes manjkajo poškodovani Jorge Andular coke, Astuto Učida in Donis Avdijaj, vprašljiva za tekmo sta Bernard Tekpetey in Fabian Geifer, Sidney Sam pa že trenira z ekipo. Edini nogometaš, ki manjka gostujočemu trenerju Oscarju Garcii, je Andre Wisdom.