Inter bo v Pragi poizkušal oprati svoje ime

Liga Europa 29. Sep 201612:29 > 12:33
Getty Images

Potem, ko ste si lahko v torek in sredo na programih Televizije Sport Klub ogledali številne zanimive tekme v elitni Ligi prvakov, bo četrtek rezerviran za tekme 2. kroga v skupinskem delu Evropske lige, ko vam prav tako ponujamo bogat spored neposrednih prenosov.

Ena izmed najzanimivejših tekem večera bo tista v Pragi, kjer bo domača Sparta ob 19. uri gostila trikratnega evropskega prvaka, Inter iz Milana. V gostujočem kadru je tudi nekdanji slovenski reprezentant Samir Handanović, ki bo nocoj po napovedih branil od prve minute, sam pa opozarja, da prostora za napake ni več; nasprotno ostaja veliko možnosti za napredek. Internazionale je izgubil svojo prvo tekmo v novi evropski sezoni, saj ga je na San Siru presenetljivo z 2:0 ugnal izraelski prvak Hapoel Beer Sheva. Trener Frank de Boer je takrat na igrišče poslal praktično rezervno enajsterico, danes pa lahko na zelenici že od začetka pričakujemo precej več prvokategornikov. Prenos tekme s Stadiona Letna se bo ob 19:00 začel na našem prvem programu SK 1!

PO SRAMOTI S HAPOELOM ZMAGA NA DERBIJU D ITALIA
Marsikaj se je spremenilo, odkar je Inter igral svojo zadnjo evropsko tekmo, pred dvema tednoma na domačem San Siru proti Hapoelu. To je bila po mnenju sedme sile ena izmed najslabših predstav Nerazzurrov v zadnjih letih, trener Frank de Boer je bil močno kritiziran, čeprav je na klop Interja sedel šele sredi avgusta. Bližal se je Derbi D Italia, mediji pa so poročali, da je klub že iskal trenerske alternative v Fabiu Capellu in Rudiju Garcii, v primeru visokega domačega poraza proti favoriziranemu Juventusu. Kar se je zgodilo, je presenetilo tudi najbolj goreče Interjeve navijače; četa nizozemskega stratega je z visoko presing igro odvzela žogo nasprotniku in ga ob všečni igri nadigrala z 2:1. Sledila je še prepričljiva zmaga v Empoliju in domač remi z Bologno v nedeljo, ko pa je Inter na igrišču prav tako pustil dober vtis. Filozofija Franka de Boerja počasi prihaja do izraza, Inter igra iz dneva v dan lepše in klubska hierarhija ima v nov projekt znova veliko zaupanje.

Glavna težava Franka de Boerja je pravzaprav v tem, da je bil Inter primoran zaradi spoštovanja finančnega fair playja iz kadra za Evropsko ligo spustiti igralce kova Joaa Maria, Gabriela Barbose, Stevana Jovetića in Geoffreyja Kondogbiaja. Prvi je sicer trenutno tako ali tako poškodovan, Kondogbia pa niza neprepričljive predstave in je bil v nedeljo v Serie A menjan že po 29. minutah tekme z mladim Assanejem Gnoukourijem. Prav slednji naj bi danes v zvezni vrsti delal družbo Garyju Medelu, saj je še vedno iz ekipe izključen Hrvat Marcelo Brozović, ki je bil proti Hapoelu menjan ob polčasu in je besen poizkušal zapustiti stadion; klubsko vodstvo ga je zaradi nespoštovanja kluba postavilo na stranski tir.

DE BOER BO SPET ROTIRAL, BROZOVIĆA ŠE NI V KADRU
Trener Frank de Boer sicer pravi, da se je EpicBrozo medtem že pokesal, na treningih kaže pravi pristop in bi lahko bil v kombinacijah za nedeljski derbi Serie A, ko Inter odhaja na gostovanja k Romi na Olimpico. Nizozemca danes v Pragi zanimajo izključno tri točke, čeprav bo nekatere nogometaše spočil, med njimi tudi Davideja Santona, ki ni vajen igrati treh tekem zapored. “Moram gledati tudi na fizično pripravljenost svojih nogometašev, v nedeljo nas čaka nova pomembna tekma v italijanskem prvenstvu. Seveda to ne pomeni, da smo z mislimi pri Romi. Zanima nas samo naslednja tekma proti Sparti,” je na tiskovni konferenci razlagal De Boer, ki se v Prago vrača po 16 letih; nazadnje je v češki prestolnici gostoval z Barcelono.

Ena izmed glavnih težav Interja v letošnji sezoni je sicer doseganje zadetkov; letos sta v vseh tekmovanjih zabila samo dva različna nogometaša; kapetan Mauro Icardi in Hrvat Ivan Perišić, toda Franka de Boerja to ne skrbi: “Samo vprašanje časa je, kdaj bodo začeli zabijati tudi drugi. Pomembno je, da držimo vajeti igre v svojih nogah, da imamo žogo več v svoji posesti in da stalno napredujemo.” Z njim se strinja tudi SamirHandanović, ki je izpostavil še eno težavo, ki jo v klubu skušajo odpraviti: “Prevečkrat se znajdemo v zaostanku, prvi prejmemo zadetek. Že kar nekajkrat smo v prvih 20 minutah nasprotniku podarili vodstvo, na tem delamo, da se to ne bi ponavljalo!”

SPARTA PO PORAZU NA MESTNEM DERBIJU BREZ TRENERJA SČASNEGA
Če je Inter v italijanskem prvenstvu trenutno na tretjem mestu, s štirimi točkami zaostanka za vodilnim Juventusom, pa je Sparta Praga trenutno samo na četrtem mestu, vodilni Zlin beži za pet točk. Sobotni poraz na mestnem derbiju s Slavio Prago (0:2) je odnesel trenerja Zdeneka Sčasnega, kar je bila samo pika na i slabim letošnjim rezultatom. Sčasny je še lani Sparto popeljal do presenetljivega četrtfinala v Evropski ligi, letos pa je začel s porazom proti Southamptonu (3:0). Slednji je tako vodilna ekipa v skupini K.

Sparta Praga na Češkem velja za velikana nogometa, klub je v svoji zgodovini 36-krat osvojil naslov državnega prvaka in 27-krat pokalno tekmovanje, leta 1992 pa se je uvrstil celo v polfinale Lige prvakov; takrat je Čehe na poti v finale ustavila samo Barcelona. Trenutno pri Sparti sicer vlada razpuščeno stanje, saj novega trenerja klub še nima, zato bodo ekipo na tekmi z Interjem vodili kar trije asistenti