Kampl premagal Celtic, Arsenal slavil enajstič zapored

Liga Europa 25. Okt 201821:31 > 21:33

Nogometaši RB Leipziga, pri katerih je Kevin Kampl igral do 84. minute, so v skupinskem delu Lige Evropa na domačem stadionu premagali zasedbo Celtica z 2:0. AC Milan je na San Siru presenetljivo klonil proti Betisu iz Seville (1:2). Dinamo Zagreb je obrnil tekmo v Trnavi.

Nogometaši Leipziga so delo opravili že v prvem polčasu, ko so prevladovali na domači zelenici. Prvi zadetek v mrežo varovancev Brendana Rodgersa je zabil brazilski najstnik Matheus Cunha, drugega pa portugalski napadalec Bruma. V 41. minuti je lepo priložnost za zadetek imel tudi Kevin Kampl, a mu je vratar Celtica Craig Gordon strel uspel ubraniti. V drugem polčasu sta mreži mirovali in ostalo je pri zmagi domače zasedbe z 2:0. Kevin Kampl je igral do 84. minute. Zmaga je bila za Leipzig zelo pomembna v boju za vsaj drugo mesto, ki še pelje v izločilne boje. Salzburg je z zmago nad Rosenborgom (3:0) ostal na vrhu skupine B z devetimi točkami. Leipzig je z drugo zmago vknjižil šesto točko, Celtic ostaja pri treh, medtem ko Norvežani ostajajo brez točk.

Arsenal je močno prevladoval na obračunu s Sportingom, nekdanjim klubom Cristiana Ronalda, v Lizboni. Ob sedmih strelih v okvir vrat je naposled pot v mrežo v 77. minuti le našel Danny Welbeck, domačini pa na celi tekmi niso sprožili niti enega samega strela v okvir topničarjev. Ti so na obračunu, ki ga je sodil slovenski sodnik Damir Skomina, prevladovali tudi v posesti žoge (62:38 %). To je bila še enajsta zaporedna zmaga za Arsenal, ki ga v tej sezoni vodi Unai Emery. Arsenal ima v skupini E zdaj devet točk, Sporting pa 6, sledi Vorskla Poltava s 3, Karabah pa ostaja brez točke.

Do pomembne zmage je pred praznimi tribunami na Slovaškem prišel tudi Dinamo Zagreb, pri katerem je slovenski nogometaš Petar Stojanović odigral celotno tekmo. Domačini so vodili večji del tekme, in sicer jih je v vodstvo v 32. minuti povedel Iranec Ali Ghorbani. V drugem polčasu so Zagrebčani le našli recept za Slovake. Na 1:1 je je v 65. minuti izenačil Mario Gavranović, končnih 2:1 pa je dobrih deset minut kasneje postavil Mislav Orsić. Dinamo je tako vknjižil nove tri točke in je zdaj s tremi zaporednimi zmagami že pri devetih ter je tako zelo blizu napredovanja v izločilne boje. Prvi zasledovalec Fenerbahče ima štiri točke, Trnava ostaja pri treh, Anderlecht pa je z današnjim remijem proti Fenerbahčeju pri 1.