Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images
Nogomet 08.11.2018 | 21:34

Verbič prispeval gol za zmago Dinama, Giroud za Chelsea

Chelsea FC

Po zmagi na gostovanju si je Chelsea že zagotovil mesto v izločilni fazi tekmovanja. Z minimalno zmago jim je to uspelo prek BATE Borisova. Do zmag še Lazio, ki je premagal Marseille z 2:1, Eintracht Frankfurt pa Apollon s 3:2. Benjamin Verbić je z golom doprinesel k domači zmagi Dinama.

Olivier Giroud, Olivije Žiru, Pedro

Catherine Ivill/Getty Images

Edini gol za Chelsea je dosegel Olivier Giroud po idealni podaji Emersona v 53. minuti. Seveda so tudi Belorusi imeli svoje priložnosti, da bi prišli do za njih zlata vredne točke. Najbližje zadetku je bil Aleksej Rios, ki je stresel stativo.

Angleški predstavnik ima 12 poln izkupiček 12 točk in zagotovljeno mestov v šestnajstini finala, BATE pa je na tretjem mestu skupine L skupaj s PAOK-om, obe ekipi imata po 3 točke.

Dinamo Kijev Benjamina Verbiča je doma premagal Rennes s 3:1. Prvi gol je po podaji s kota Cigankova dosegel prav Slovenec v v 13. minuti za rezultat prvega polčasa 1:0. V nadaljevanju je v 68. minuti prednost povišal Mykolenko, ko je že drugič asistiral Cigankov. V 72. minuti pa je po samostojni akciji za 3:0 zadel Shaparenko. Gostje so v 89. minuti preko Siebatcheuja prišli do zadetka za končni rezultat 3:1.

PAOK je zabeležil drugi poraz proti Videotonu z minimalnim rezultatom na Madžarskem. Tako ima madžarski predstavnik  6 točk in je na drugem mestu, s tem pa velike možnosti, da si še pribori napredovanje v Evropi.

Eintracht je v gosteh pri Apollonu slavil s 3:2. Za nemško ekipo so zadeli Jović, Haller in Gaćinović. Lazio je doma premagal Marseille z 2:1.

Največ golov je bilo v Moskvi, kjer je Spartak gostil Rangerse. Škoti so trikrat vodili in odšli na polčas s prednostjo 3:2. V nadaljevanju pa so domači v samo minuti prišli do dveh zadetkov za zmago s 4:3.