LE: trije Slovenci na delu, Kampl stresel okvir vrat

Liga Europa 8. Nov 201822:50 > 22:59

Zaključile so se vse tekme četrtega kroga Lige Evropa. V večernem delu smo imeli na delu še tri slovenske predstavnike. Kampl je pri Leipzigu vstopil v drugem polčasu na tekmi proti Celticu, ki je doma slavil z 2:1. Mevlja je z Zenitom iztržil remi proti Bordeauxu (1:1).

Sky sports

Na papirju dve izmed zanimivejših tekem, ki pa nato to nista bili: Arsenal je remiziral s Sportingom brez zadetkov in ostal še brez Dannyja Welbecka, ki se je poškodoval v 30. minuti, Sporting pa končal tekmo z igralcem manj, ko je Jeremy Mathieu v 87. minuti po grobem prekršku prejel rdeči karton.

V Sevilli sta si nasproti stala Betis in Milan. Domači so že v 12. minuti načeli mrežo Milana, ko je za 1:0 zadel Lo Celso po lepi podaji Firpa Juniorja v kazenski prostor. Italijani so izenačili v 62. minuti po sijajno izvedenem prostem strelu Susa (1:1)

Za Dinamo Zagreb je Peter Stojanović začel od prve minute. Domači so povedli v 22., ko je Gojak po podaji odlično zaključil s peto. V 36. minuti so povišali na 2:0, ko je nesrečno žogo v lastno mrežo spravil Kadlec. Gostje so znižali zaostanek v 63. minuti po izjemnem strelu Chanturishvilija na 2:1. Končni rezultat so domači postavili po izjemni ekipni akciji, ki jo je zanesljivo zaključil Oršić za 3:1.

Za Zenit je v prvi postavi začel Miha Mevlja. Po drsečem štartu Mammane v kazenskem prostoru Bordeauxa je le-ta podrl nasprotnika in domačim ponudil enajstmetrovko za vodstvo. V 35. minuti jo je izkoristil Kamano, ki je poslal vratarja v eno smer, sam pa zanesljivo zadel v drugo. Gostje so dolgo poskušali, nato pa v 72. minuti vendarle prišli do izenačenja, ko je po podaji Kuzjajeva zadel Zabolotnji. Tekma se je končala z izidom 1:1.

Kevin Kampl je z Leipzigom gostoval pri Celticu. Tierney (Celtic) je prvi na tekmi načel mrežo nasprotnika v 12. minuti, ko je po natančni podaji odlično sprejel in z roba kazenskega prostora matiral gostujočega vratarja za 1:0. Kevin Kampl je začel tekmo s klopi, a vstopil ob polčasu. V 79. minuti so gostje uspeli izenačiti. Avgustin je neubranljivo zadel z glavo. A so domači odgovorili že v naslednji minuti in si spet priborili vodstvo. Edouard se je po idealni podaji znašel iz oči v oči z Mvogo in zanesljivo zaključil za 2:1. V 87. minuti bi Kampl skoraj popeljal Leipzig do preobrata, a mu je zadetek preprečila vratnica, dve minuti kasneje pa je meril le malo nad prečko. Ostalo je pri izidu 2:1.