Šok in preobrat Bešiktaša, Chelsea zanesljivo

Liga Europa 29. Nov 201822:55 > 23:00
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Peto kolo Lige Evropa so v večernem terminu zaznamovali Chelsea, Bešiktaš in Apolon.

Eintracht iz Frankfurta je v skupini H zanesljivo premagal Marseille s 4:0 z dvema goloma Luke Jovića in dvema avtogoloma.

Apolon je doma gostil Lacio in slavil z 2:0, kar pomeni, da iz skupine gotovo napreduje Eintracht.

Chelsea je proti PAOK-u slavil s 4:0. Grki so imeli igralca manj od sedme minute, ko je rdeči karton dobil Hačeridi. Prvi polčas je odločil Olivier Giroud z dvema zadetkoma v 27. in 37. minuti. V 60. se je v strelce vpisal mladi Calum Hudson-Odoi, ki je dosegel svoj prvi zadetek v članski konkurenci. Piko na i je dodal Alvaro Morata v 78. minuti.

V skupini L vodi Chelsea s 15 točkami. Za drugo mesto se borita BATE in MOL s šestimi točkami.

Bešiktaš je do zmage na gostovanju pri Sarpsborgu prišel s preobratom in slavil s 3:2 po šokantnih prvih petih minutah igre.

Domači so povedli v samo 47. sekundi, v 6. minuti pa so že povišali na 2:0. Gola sta dosegla Rashad in Heintz.

Šele po dobri uri igre so Turki prevzeli pobudo in prišli do izenačenja po golih Lensa in Lova v 63. in 66. minuti. Za zmago s 3:2 je svojim drugim golom poskrbel Lens.

V isti skupini sta Malmo in Genk remizirala (2:2). Na lestvici skupine I je prvi Genk z 8 točkami, sledi Bešiktaš s sedmimi, Malmo jih ima 6 in Sarpsborg 5.