EL: Viktoria Plzen čaka Dinamo, Sarma na Dunaj

Liga Europa 17. Dec 201813:41 > 13:43
Getty Images

Potem ko so v Nyonu sprva izžrebali pare osmine-finala Lige prvakov, so na sedežu UEFE izžrebali tudi par 1/16 finala Evropske lige. Zagrebški Dinamo je dobil Viktorio iz Plzna, Samir Handanović se bo z Interjem pomeril proti dunajskemu Rapidu.

V izločilnih bojih Evropske lige bomo spremljali kar nekaj evropskih velikanov, ki bi si zaslužili svoje mesto v Ligi prvakov, a se bodo morali v letošnji sezoni zadovoljiti z nastopanjem v drugem najmočnejšem evropskem klubskem tekmovanju.

Edini predstavnik nekdanje skupne države v izločilnih bojih, Dinamo Zagreb, je svojega nasprotnika dobil že na začetku žreba. Petar Stojanović in soigralci se bodo za preboj v četrtfinale Evropske lige pomerili z Viktorio iz Plzna, ki je sezono začela v Ligi prvakov.

Inter s Samirjem Handanovićem v vratih se bo meril z dunajskim Rapidom, Chelsea čaka Malmo. Arsenal se bo srečal z Batejem, Napoliju pa je žreb namenil Zurich.

Omeniti velja še pare Celtic – Valencia, Olympiacos – Dinamo Kijev (Benjamin Verbič), Lazio – Sevilla, Sporting – Villarreal in Galatasaray – Benfica.

Prve tekme 1/16 finala Evropske lige bodo na sporedu 14. feberuarja, povratne pa teden dni kasneje. Veliki finale bo 29. maja gostil olimpijski stadion v Bakuju.

Evropska liga, žreb 1/16 finala:

Viktoria Plzen – Dinamo Zagreb
Club Brugge – Salzburg