Minimalna zmaga za Fener, Zenit zapravil enajstmetrovko

Liga Europa 12. Feb 201920:37 > 20:54
Carlos Rodrigues, Getty Images Sport

Na prvi tekmi šestnajstine finala evropske lige je turški Fenerbahče doma z 1:0 premagal ruski Zenit.

Gostitelje je v Carigradu do zmage popeljal alžirski napadalec Islam Slimani, ki je zadel v 21. minuti. Fenerbahče je takrat izvedel kot, Slimani pa je po odbiti žogi zadel z dobrih petih metrov.

V prvem delu je Fener zapretil še preko Elmasa in Isle, Zenit pa je imel največjo priložnost za izenačenje v 44. minuti, ko je Mehmet Topal v svojem kazenskem prostoru podrl Sebastiana Driussija. Enajstmetrovko je izvedel Slovak Robert Mak, Harun Tekin pa se je izkazal z obrambo.

Fener je v drugem polčasu zapretil še trikrat, dve priložnosti pa je zapravil tudi Zenit. Mreži sta kljub vsemu v drugem delu ostali nedotaknjeni in Fener je prišel do pomembne minimalne zmage.

Povratna tekma v Rusiji je na sporedu 21. februarja.