Gol Verbiča, padec Arsenala, zmaga Interja

Liga Europa 14. Feb 201920:57 > 21:01
Gett Images/ Laurence Griffiths

V zgodnejšem terminu tekem Lige Evropa smo spremljali osem tekem. Do zmage so prišli BATE Borisov, ki je šokiral Arsenal, Inter Samirja Handanović, Sevilla in Benfica. Olympiacos in Dinamo Kiyev sta odigrala remi 2:2, gol za izenačenje je prispeval Verbič. Povratne tekme bodo na sporedu 21.2.

Getty Images/Stuart Franklin

Olympiacos – Dinamo Kiyev (2:2)

Za zgodnje vodstvo so poskrbeli domači, ko je v 9. minuti Ahmet Hassan zadel za 1:0. 19 minut kasneje so gostje iz Kijeva izenačili. Vitalij Bujalski se je znašel sam pred vratarjem in dobil dvoboj. Pred koncem polčasa smo videli še en zadetek. Gil Bastiao Dias je zadel z velike oddaljenosti in že drugič popeljal Olympiacos v vodstvo. Drugi polčas je pripadel Ukrajincem. Po nekaj neuspelih poskusih so v 90. minuti vendarle uspeli zadeti, ko je Viktor Cigankov z izjemno podaju našel Benjamina Verbiča, ki je s pravo bombo matiral Joseja Saja za pomemben zadetek v gosteh.

Bate Borisov – Arsenal (1:0)

Že v 2. minuti igre je Arsenal prišel do izjemne priložnosti, ko je Alexandre Lacazette dobro meril v zgornji levi kot mreže, a Denis Ščerbick se je izkazal z izjemno obrambo. Nato ni bilo večje priložnosti ne na eni ne na drugi strani vse do 45. minute, ko so domači dosegli gol po podaji Igorja Staševića s prostega strela. Stanislav Dragun se je odlično znašel ob gostujočih branilcih in zadel s šestih metrov za 1:0. V drugem polčasu je Arsenal iskal izenačujoči zadetek. V 56. minuti je po strelu Lacazetta žoga končala v mreži, a je bil dosojen prepovedan položaj. V 73. minuti je lepo priložnost zapravil Sead Kolašinac, ki je meril prek vrat. Po neuspešnih poskusih gostov je Arsenal ostal še brez Lacazetta, ki si je z ostrim štartom nad Jovanovićem prislužil rdeči karton. Do konca srečanja se rezultat ni spremenil.

Lazio – Sevilla (0:1)

Gostje iz Španije so prišli do vodstva v 22. minuti, podajo Sarabie je izkoristil Ben Yedder. Edino pravo priložnost pri Laziu pa je zapravil Lucas Leiva, ko je za las zgrešil vrata Seville v 85. minuti.

Rapid Dunaj – Inter (0:1)

Inter je prišel do vodstva po dosojeni 11-metrovki v 39. minuti. Zakrivil jo je Manuel Thurnwald z grobim štartom, realiziral pa jo je Lautaro Martinez. V sodnikovem podaljšku prvega polčasa so domači sicer zatresli mrežo Samirja Handanovića, a gol ni veljal zaradi prepovedanega položaja. V drugem polčasu se je slovenski vratar izkazal z nekaj izjemnimi obrambami in ohranil svojo mrežo nedotaknjeno.