LE: Chelsea zmagal, a ne prepričal, Napoli na pohodu

Liga Europa 14. Feb 201921:07 > 22:16
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

V šestnajstini finala Lige Evropa so se v terminu ob 21h končale vse tekme. Chelsea je premagal Malmo z 2:1, po 4 goli so padli na tekmi med Zurichom in Napolijem (1:3) in Shaktarjem ter Eintrachtom (2:2). Do zmag še Valencia, Club Brugge, Plzen in Villareal.

Malmo – Chelsea (1:2)

Chelsea je povedel v 30. minuti. Po podaji Pedra se je v kazenskem prostoru dobro znašel Ross Barkley in presenetil vratarja Dahlina. V prvem polčasu je pri gostih edino pravo priložnost zapravil Arnor Traustason, ki je v 42. minuti meril tik mimo vratnice. V 59. minuti so gostje prednost povišali na 2:0, ko je po podaji Williana s atraktivnim strelom s peto zadel Olivier Giroud. Že 3 minute kasneje je spet poskusil Barkley, a je v zadnem trenutku posredoval Dahlin. Nato pa so vendarle zapretili tudi domači in uspeli. Po fantastični podaji Rosenberga je zaostanek zmanjšal Anders Christensen za izid tekme 1:2.

Celtic – Valencia (0:2)

V prvih 30. minutah igre sta glavni vlogi prevzela vratarja, ki sta se večkrat izkazala na vsaki strani, prvi pa je klonil Scott Bain v vratih Celtica, ko je v 42. minuti zadel Denis Cherishev po podaji Sobrina. Zgodaj v drugem polčasu se je isti tandem še enkrat izkazal na učinkovitega, ko je tokrat Cherishev podal Rubenu Sobrinu za vodstvo z 2:0 v 49. minuti. Že 3 minute kasneje je bil Bain spet na preizkušnji, a tokrat je ubranil strel Piccinija.

Zurich – Napoli (1:3)

V 12. minuti je hud spodrsljaj Yanicka Brecherja izkoristil Lorenzo Insigne za vodstvo Napolija. Že 7 minut kasneje so imeli gostje drugo lepo priložnost, ko je iz prostega strela odlično meril Arkadiusz Milik, a tokrat je bil Brecher na mestu. V 21. minuti se je hud pritisk Napolija izplačal, ko je Jose Callejon povišal prednost na 2:0. Do konca prvega polčasa so praktično pretili samo gostje in držali žogo v posesti kar 70%. V podobnem ritmu so nadaljevali tudi v drugem polčasu. Callejon, Milik in Zielinski so imeli dobre možnosti za zadetek, a se jim je odlično upiral Brecher, dokler ni vendarle klonil po strelu Zielinskega v 77. minuti za 3:0. Priložnost za častni zadetek se je domačim ponudila v 83. minuti, ko so po igri Nikole Maksimovića z roko v svojem kazenskem prostoru dobili na voljo strel z 11 metrov. Realiziral ga je Benjamin Kololli za 1:3. V sodnikovem dodatku se je Zurich, po zadeti vratnici je z izjemno obrambo s stopalom zadetek preprečil Alex Meret.