Remi v Frankfurtu, težek poraz Arsenala

Liga Europa 7. Mar 201920:44 > 20:57
Julian Finney/Getty Images

Na prvih četrtkovih tekmah osmine finala evropske lige je Eintracht iz Frankfurta doma remiziral z Interjem (0:0), Rennes je pred svojimi navijači s 3:1 odpravil Arsenal, z istim rezultatom je v Sankt Peterburgu slavil Villarreal, Sevilla in praška Slavia pa sta remizirala z 2:2.

Na enem izmed derbijev osmine finala nismo videli zadetkov. Kljub temu je bilo v Frankfurtu zelo vroče. V središču pozornosti je bil predvsem škotski sodnik William Collum, ki je najprej v 22. minuti Interju dosodil sumljivo enajstmetrovko, ki jo je sicer zapravil Marcelo Brozović. V drugem polčasu smo videli podobno situacijo v kazenskem prostoru gostov, Collum pa tokrat ni pokazal na belo točko. Sodnik v nobenem primeru ni odšel na ogled posnetka. Pri Interju je znova manjkal Mauro Icardi.

Arsenal je tekmo proti francoskemu Rennesu začel odlično. Alex Iwobi je Londončane v četrti minuti popeljal v vodstvo, gostitelji pa so se opogumili slabih 50 minut pred koncem tekme, ko je še drugi rumeni karton prejel Sokratis. Topničarji so z igralcem manj odigrali zelo slabo, gostitelji pa so že v 42. minuti prišli do izenačenja. Zadel je Benjamin Bourigeaud. V 65. minuti je lastno mrežo zatresel Nacho Monreal, za končnih 3:1 pa je v v 88. minuti poskrbel Ismaila Sarr.

Prednost dveh zadetkov si je v gosteh priigral Villarreal, ki se je poigral z ruskim Zenitom. Za Špance so zadeli Iborra, Moreno in Morlanes. Odlično tekmo smo videli v Sevilli, kjer je Slavia iz Prage prišla do remija (2:2). Za Andaluzijce sta zadela Munir in Ben Yedder, za goste pa Stoch in Kral. Vsi zadetki so padli v prvem polčasu.

Povratne tekme so na sporedu čez teden dni.