EL: Napoli in Chelsea z eno nogo že v četrtfinalu

Liga Europa 7. Mar 201922:43 > 22:51
Michael Regan, Getty Images Sport

Nogometaši Napolija, Chelseaja in Valencie so na prvih tekmah osmine finala evropske lige prišli do zmag pred svojimi navijači.

Chelsea je na Stamford Bridgu brez večjih težav odpravil Dinamo iz Kijeva, ki je igral brez slovenskega reprezentanca Benjamina VerbičaModri iz Londona so slavili s 3:0, med strelce pa so se vpisali PedroWillian in Callum Hudson-Odoi.

Z identinčnim rezultatom je slavil tudi Napoli, ki je doma premagal Red Bull Salzburg. Mrežo avstrijske ekipe je načel Arkadiusz Milik, nato pa sta zadela še Fabian Ruiz in Jerome Onguene.

Več dela je imela Valencia, ki je z 2:1 premagala Krasnodar. Gostitelji so sicer z dvema zadetkoma Rodriga prvi polčas dobili z 2:0, za dobro izhodišče gostov pa je v 63. minuti poskrbel Šved Viktor Claesson.